Sugrįžę laiškai Mokytojoms

Rugsėjo 30 dienos pavakarę Akmenėje, prie Rušinų namo, kuriame 1919 metais provizorius Augustinas Rušinas (1887-1973) įsteigė vaistinę, atidengtas Atminimo akmuo. Meninis akcentas ir vaistininkui, ir visai jo šeimai, kuri paliko šviesių prisiminimų akmeniškių atmintyje.

Tą dieną ir graži mokytojos Onos Rušinaitės (1920-1998) šimtojo gimtadienio sukaktis, todėl ir skaityta jos parašytų eilėraščių, vertimų, laiškų ir atvirukų.

Įtaigiai mokytojų tekstus skaitė Andromeda Gedaminskaitė ir Diana Lensbergienė, primindamos neišskiriamas tarsi riešuto keimeris seseris, ėjusias miestelio gatvėmis, vaidinusias pasakas bibliotekoje, visada smalsias, guvias ir mylimas. Tekstus sujungė Valdo Bogavičiaus birbynės melodija, o dailininkas Antanas Adomaitis vis vardijo žmones, kurie kaip ir jis neatlygintinai gelbėjo, kad iki jubiliejaus užbaigtų  kūrinį. Padėka iš noro pasidžiaugti, kiek daug žmonių prie to prisidėjo: būtinus dokumentus tvarkė bendruomenės pirmininkas Algirdas Bučys, Arūnas Ostrauskis, vežė, kėlė, betonavo Dovydas Jankauskas, Viktoras Kraujutis, Feliksas Mikštas.

Daugiau šeštadienio, spalio 3 dienos,  VIENYBĖJE.