Sveikas kūnas- ne amžinam, o kokybiškam gyvenimui

Būna taip, kada temą rašiniui pasiūlo dienos įvykis, išgirstas žodis. Būna taip, kad temai pakviečia žmogus, degantis savo idėja. Būtent taip nutiko ir šįkart, kuomet temą apie organizmo grūdinimą pasiūlė Naujojoje Akmenėje gyvenantis, Vegerių kaimo bibliotekininku dirbantis Dainius Sarapinas.

Keturiasdešimt penkerių metų vyras teigia  grūdinąs savo kūną – vasarą apsipilantis lediniu vandeniu, o žiemą beveik kasdien į eketę šokantis.

Pasak Dainiaus, iki praėjusių metų kovo mėnesio šaltis žiemą buvo kasdienis priešas, sukuriantis begalę nereikalingų problemų- ligos, stori rūbai. Tačiau jis su juo susidraugavo: prieš keletą metų pradėjo grūdintis vandenyje iki pat žiemos šalčių. Jei negalėdavo įlipti į vandens telkinį, apsiliedavo lediniu vandeniu namie. Bet į eketę murktelėjo pirmąsyk tik šią žiemą. Tačiau tai nenutiko akimirksniu.

Anot grūdinimosi propaguotojo, iš pradžių tik apsitrindavo sniegu. Paskui įlipo į vandenį.  Dainius sako, kad neplaukioja,   tik įšoka į vandenį.  Tas temperatūros pasikeitimas sukuria savotišką šoką, nors vandens temperatūra žiemą dažniausiai yra aukštesnė už oro temperatūrą, bet  žemesnė už  kūno. Be to, prieš ledinio vandens procedūrą būtinas apšilimas.

Daugiau Ramūnas ŽIMANTAS trečiadienio, kovo 3 d., VIENYBĖJE