Trumpas eilėraštis, o minties už visą gyvenimą

Tokie ir panašūs Julijos Almanis kūrybos vertinimai skambėjo praėjusią savaitę Viešojoje bibliotekoje įvykusiame  eilėraščių knygos „Smėlis sandaluose“ pristatyme. Ramus ir pakylėtas  susitikimas dovanojo retą progą susitikti su autore.  Ir apie eilėraščius pasikalbėti ne tik su poete.

Rajono  literatūrinės S. Niūniavaitės premijos laureatės Julijos Almanis kūrybą pristatė rajono viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė ir  bibliotekininkė K.Urniežienė.   Jos paskaitė po keletą  eilėraščių. Autorė yra išleidusi  poezijos knygą „Ugniažiedė“, garsines eilėraščių knygas „Paklydusių žemė“ ir „Lendrūnų žemė“. Jos eilėraščių paskelbta „Vienybėje”, įvairiuose  leidiniuose bei  norvegų kalba išleistoje lietuvių poetų kūrybos antologijoje.  Bibliotekoje parengta  Julijos Almanis publikacijų ir knygų paroda  „Ant visų Žemaitijos kalvų – mano pėdos”.

Jei Dievas kalba, jis kalba muzikos ir poezijos kalba. Ši mintis ne kartą skambėjo knygos sutiktuvėse. Tad muzikos garsai, kuriuos dovanojo Naujosios Akmenės muzikos mokyklos smuikininkų ansamblis su mokytoja D.Vanagiene, atrodo vėrė ne tik sielos, bet ir aukštybių erdves. Erdves  neeiliniam poetiniam žodžiui…

Daugiau Lilijos Smalakienės rašinyje šeštadienio, birželio 15 d. VIENYBĖJE