Ūkininkai prieš bitininkus? Bartis ar tartis?

Toks klausimas gali kilti išgirdus nerimo kupinus bitininkų pasakojimus apie  prie avilio sukritusias negyvas bites. Taip, anot bitininkų, būna, kai bitės, išskridusios rinkti žiedadulkių, nutupia ant ką tik chemikalais nupurkštų  žiedų.

Marijona Rekašienė iš Ramučių kaimo  vakare pamačiusi į medį sulėkusias bites, iš karto pagalvojo apie spiečių ir sunerimusi paskambino sūnui. Tai nebuvo spiečius. Tik vėliau paaiškėjo, kai šalia avilio pamatė sukritusias negyvas bitutes. Žolynas buvo nusėtas negyvomis bitėmis. Jų kojelės buvo aplipusios žiedadulkėmis. Bitės spėjo parnešti surinktą gėrį, tačiau pačios neišgyveno. O tos vakarui medyje sugulusios bitės reiškė, kad parskridusios iš chemikalais nupurkšto lauko, to nuodo prinešė ir į avilį. Todėl ir paliko jį, kol išsivėdins. Nes rytą bitės į avilį sugrįžo.

Jei ūkininkai laikytųsi taisyklių ir chemikalus naudotų tik vakare po 21 val., bitėms jokios žalos nebūtų, sako bitininkai.  Keletą metų tokių įvykių nepasitaikė. O šiemet jau gegužės 21 d., matyt, buvo purkšta dieną, sako tai pastebėję žmonės.

Daugiau trečiadienio, gegužės 27 d., VIENYBĖJE