Praneši apie „trikojį“ – galimai prisidedi prie nusikaltimo

Vos tik šalies gatvėse ir keliuose pradėjo veikti mobilieji greičio radarai,  žmonių pavadinti „trikojais“, vairuotojai pasiskirstė į dvi grupes. Vieni buvo „už“,  o kiti teigė, kad taip siekiama pasipelnyti skiriant baudas. Nepatenkintieji pageidauja, kad apie prietaisą būtų informuojama kelio ženklu.

Nenoriu dviprasmiškų rašinių, iš karto prisipažinsiu, kad mane erzina facebooko  naudotojų rašytiniai klyksmai: „Atsargiai, stovi trikojis“, ir nurodoma gatvė. Kokia šios informacijos prasmė? Pirminė paskirtis – girdi, girtuokliai, vairuotojo pažymėjimo neturintys, greičio mėgėjai, kurie patys pavojingiausi keliuose, pasisaugokite. Gal šį kartą pasisaugojęs įstatymų nepaisantis vairuotojas kitą kartą kelyje sutraiškys perspėjusįjį, jo motiną ar vaiką. Nejau tokios baigties siekiama? Jei laikausi įstatymų ir tvarkos, kodėl turėčiau bijoti ar vengti patikrinimo?  Jei jau pakliuvai „trikojui“ – mokėk baudą, ką gi darysi.

Apie greičio matuoklių svarbą, sistemą, kur, kokiu principu jie statomi, kalbėjomės su Akmenės policijos komisariato viršininku Rolandu Karaliumi.

Daugiau trečiadienio, gegužės 27 d., VIENYBĖJE