Vaikų vasara –  aktyvi, sportiška ir laiminga

Vieni teigia, kad vaikas per vasarą turėtų tik ilsėtis,  kiti galvoja, jog vasara – per ilgas laikas nieko ypatingo nenuveikti, o tik poilsiauti. Vasaros stovyklos veiklos, kuriose naudojami netradiciniai ugdymo metodai, gali padėti vaikui bent dalį vasaros būti aktyviam ir taip patenkinti  svarbų jo poreikį judėti, pažinti, kasdien kažką naujo atrasti.  Tai ir galimybė ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, susirasti naujų draugų, patirti dar nepatirtų įspūdžių.

Vasaros stovyklos – gera vieta, laikas  ir būdas tikslingai vaikų edukacijai. “Šiemet   vaikų vasaros poilsio organizavimui   finansuoti buvo pateikta 14 paraiškų. Gimnazijos, bendruomenės, klubai parengė  projektus įvairioms vaikų vasaros stovykoms”, – sakė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Zita Stanislauskienė. Kai kurios stovyklos jau baigė veiklas,  kitos veikia,  kai kurios dar tik bus. Vienos trumpesnės, kitos ilgesnės.

Vienas iš  įgyvendintų projektų  – Akmenės gimnazijos. Jau dvylika metų  mokinių vasarai Akmenės gimnazijos psichologė Rima Mokusienė  ir socialinė pedagogė Eglė Radiovona rengia  vaikų socializacijos programos projektus.  Šiemet pirmą kartą sumanė į vasaros stovyklą sukviesti tik berniukus.

Šešias dienas  stovykloje, skirtoje emocinės gerovės metams,  birželio viduryje vasarojo 11 pradinukų iš “Saulėtekio” progimnazijos. Stovyklai vadovavo socialinė pedagogė Vilija Šnarienė.

Daugiau publikacijoje  šeštadienio, liepos 4 d., VIENYBĖJE