Valo – nevalo, moki vis vien?

Į „Vienybės“ redakciją kreipėsi skaitytoja, pasipiktinusi gauta VšĮ „Akmenės būstas“ sąskaita. Skaitytoja, kurios pavardė redakcijai žinoma, teigė, jog jos nesumokėtą kiemų valymo mokestį už 2020 rugsėjo mėnesį, namą administruojanti VšĮ „Akmenės būstas“ pateikė apmokėti spalio mėnesio sąskaitoje, prid4dama jį prie renovacijos kainos. Akmeniškė sakė, jog atsisakė mokėti už kiemų  priežiūrą, nes rugsėjo mėnesį gatvėje vyko remontas ir kiemas jo metu nebuvo valomas.

VšĮ „Akmenės būstas“ buhalterė – apskaitininkė Jurgita Reivytienė redakcijai paaiškino, jog iš jų pateiktų sąskaitų pirmiausia dengiami bendro naudojimo elektros energijos kaštai, po to- įmokos paslaugoms, tarp jų ir kiemų valymui; ir galiausia, jei lieka-apmokama renovacijos paslaugų eilutė sąskaitoje. Visa tai daroma elektroniniu būdu, pagal nustatytą programą, tad jei gyventojas nemoka už kurią nors paslaugą, programa vis vien dengia sumą taip, kaip yra nurodyta.

J.Reivytienė teigė, jog jų įstaiga tik skaičiuoja mokesčius už kiemų valymą ir surinktus juos perveda šiuos darbus vykdančiai UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“. Jei yra vykdomi renovacijos darbai inicijuoti ir prižiūrimi VšĮ „Akmenės būstas“, įmonė perspėja komunalininkus, kad renovacijos metu tokio namo teritorija nebūtų valoma, ir mokesčiai iš gyventojų už kiemo valymą nėra skaičiuojami…

Daugiau Ramūnas Žimantas šeštadienio, lapkričio 28 d. VIENYBĖJE