Visko užtenka, reikia darželinukų, pradinukų, jaunuolių

Rajono lopšeliai – darželiai ir visos mokyklos pasirengusios naujiesiems mokslo metams, kad ir kokiu būdu jie prasidėtų – nuotoliniu ar gyvai. Rugpjūčio 26 – ąją rajono meras V. Mitrofanovas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas D. Rekis, vicemeras T. Martinaitis, Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus  ryšių su žiniasklaida specialistė  J. Šiurkuvienė aplankė beveik visas švietimo įstaigas, kuriose buvo dedamas bent vienas „akmuo ant akmens“. Žodžiu, tas, kuriose bent vienas kampas buvo suremontuotas ar vis dar remontuojamas. Šiemet apsilankymų tikslas turėjo dar vieną akcentą – kaip švietimo įstaigos pasirengusios dirbti „uždaruoju“ būdu, kad skirtingų amžiaus grupių mokiniai nesusitiktų ir kuo mažiau turėtų kontaktų.

Visos be išimties su vaikais dirbančios įstaigos pasirengusios mokslo metams. Mūsų vaikų lopšelius- darželius, gimnazijas galima drąsiai pristatyti Lietuvai, kaip pavyzdį, kur visos kliūtis dėl koronaviruso sukeltų nepatogumų įveiktos. Nė vienoje švietimo įstaigoje neišgirdome skundų, tokių kaip: trūksta pinigų, nėra kam dirbti, per dideli reikalavimai ir jų negalėsime įvykdyti. Dialogai mokyklose buvo optimistiniai. Su rajono vadovais susitikę gimnazijų, mokyklų ikimokyklinių įstaigų kolektyvų direktoriai ar pareigas einantys vadovai  rodė ir pasakojo, ką ir už kiek suremontavo, ką naujo nusipirko, pastatė…

Iki išvažiuojant į švietimo įstaigų apžiūrą, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas D. Rekis papasakojo apie naujoves, nors jų nėra gausu. Visos švietimo įstaigos turi reikiamus pedagogus – kas pasikvietė darbuotis saviškius iš rajono, kas susirado kaimyniniuose rajonuose. Rajone ne visos švietimo, meninio ugdymo įstaigos turi nuolatinius vadovus. Skelbiami konkursai Meno mokyklos, Naujojoje Akmenėje sujungtų ikimokyklinių įstaigų, Kruopių pagrindinės mokyklos vadovų pareigoms užimti.

Daugiau šeštadienio, rugpjūčio 29 d., VIENYBĖJE.