Žvalgytuvės po gražiausias sodybas. Du svertai: tvarka ir patogumas

Tradicija tapusį gražiausiai tvarkomos aplinkos apžiūros – konkursą pasitinkame kiekvieną vasarą ne pirmą dešimtmetį. Kažkada jį inicijavo Lietuvai pagražinti draugija. Susipažinome su šimtais aplinką puošiančių žmonių, pasimokėme iš jų, pasigrožėjome jaukia ir tvarkinga aplinka. Birželiui baigiantis komisija vėl išvyko į žvalgytuves po rajoną.

Suskubta žvalgytis nesulaukus liepos, nes gamta krečia išdaigas. Augmenija spalvas ir grožį dalija kur kas greičiau nei anksčiau. Atvirai kalbant, dar kiek padelsus, gražiausi žiedai nubyrės… Du skirtumai  krenta į akis, jei lygintume gražiausiai tvarkomos aplinkos apžiūras prieš gerus 10 – 15 metų. Anksčiau gražiai ir jaukiai gyventi norintys sodybų šeimininkai „įjungdavo“ labai daug fantazijos ir išradingumo: patys meistraudavo vazonus, augino ir daugino gėles, komponavo jas pagal savo supratimą. Konkursinės sodybos buvo jaukios, išpuoselėtos šeimininkų darbu, bet ne prabanga. Dabar ryškus akcentas – tvarka, patogumas, kokybė. Kitaip sakant – trinkelės, pirktiniai gražūs augalai, vazonai ir daug akmenukų, dažytų medžio drožlių. Viskas kaip iš katalogo. Tai nėra blogai, bet artėja laikas, kai teks ieškoti originalumo. Antrasis skirtumas – ne visi pasiūlytieji dalyvauti apžiūrose sutinka praverti vartus į sodybą. Gyvenimas tapo uždaresnis, o kaip gyvenama už tvoros, ir kaimynai nežino, tad seniūnija nebegali pasiūlyti apžiūrėti gražaus kiemo. Tikimybė, kad nežinome  daugelio puikiai sutvarkytų sodybų.

Aplinkos apžiūros komisija: vicemeras T. Martinaitis, Savivaldybės ekologas S. Vilkas, paminklosaugos specialistas A. Gabalis apžiūrą pradėjo nuo Naujosios Akmenės kaimiškosios seniūnijos pasiūlytų sodybų, daugiabučių, įmonių ir įstaigų. Komisiją lydėjo seniūnas R. Žilaitis.

Daugiau trečiadienio, liepos 3 d. VIENYBĖJE.