Piršlybos aikštėje – Pasieniečių dienos vinis

Birželio 29 – ąją rajono centro L. Petravičiaus aikštėje susiburta paminėti Pasieniečių dieną. Viešai išsakyta šventės dalyvių nuomone – tai išskirtinis renginys, kuriame buvo ko pažiūrėti ir suaugusiems, ir vaikams. Tokio būrio uniformuotų pareigūnų, Premjero, vidaus reikalų ministro, Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Rusijos aukšto rango pasienio karininkų ir Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro pamatyti ir pasiklausyti vienoje vietoje – reta galimybė.

Viešos piršlybos aikštėje, kad ir daug įdomybių Pasieniečių minėjimo dieną  buvo pasiūlyta, tapo Naujajai Akmenei vinimi, kurią bent jau susižadėję jauni žmonės prisimins visą gyvenimą, pasakos apie tai vaikams. Ir mums garbė. Pareigūnų rikiuotėje vieno pasieniečio glėbyje sunkiai sviro didžiulė vyšnių spalvos rožių puokštė. Buvo smalsu, kokia proga ir kam gėlės… Atsakymą netrukome išgirsti – skelbiama, kad vyr. pasienietis E. Mikulskis širdį ir ranką siūlo kolegei A. Kubilinskaitei. „Ar tekėsi už manęs, Agata?“- klausia jaunuolis. Išgirsta „taip“,  užmauna sužadėtuvių žiedą, kolegos skumba atnešti didžiąją puokštę. Maloni akimirka visiems, tad piršlybas palydėjo plojimai. Būsima nuotaka susijaudina, ir rikiuotei išžygiuojant iš aikštės, patraukia į priešingą pusę.

Pasieniečių dienos minėjimas 1999 m.  buvo atkurtas ir Valstybės sienos apsaugos tarnyboje bei jos padaliniuose profesinė šventė vėl pradėta kasmet minėti birželio 29-ąją. Nuo tada profesinę šventę pasieniečiai mini ir daug įdomių sienos apsaugos dalykų demonstruoja vis kitame Lietuvos mieste. Kitąmet tarnyba minės 100 – metį.  Kelios miesto aikštelės buvo pristatytos automobilių, kuriais atvyko svečiai. Nuo ryto karine rikiuote pareigūnai ir orkestras žygiavo pagrindinėmis miesto gatvėmis, dalyvavo šv. Mišiose bažnyčioje. Iš bažnyčios darnia greta, grojant orkestrui, eisena atžygiavo į aikštę. Paradą priėmė Premjeras S. Skvernelis ir vidaus reikalų ministras E. Misiūnas, dalyvavo Seimo narys V. Ąžuolas, rajono meras V. Mitrofanovas.

Daugiau trečiadienio, liepos 3 d. VIENYBĖJE.