Akį traukiančios sodybos: gražu, jauku ir tarnauja šeimininkams

Visokių minčių yra buvę: ar reikėtų oficialaus dėmesio gražiai, jaukiai ir išmaniai aplinką tvarkančioms sodyboms, įstaigoms, įmonėms, daugiabučių namų kiemams? Per ilgus metus, kai rajono savivaldybė sudaro komisiją, kuri aplanko kiek įmanoma daugiau tokių puikiai sutvarkytų oazių, apžiūroje matau kur kas daugiau pliusų nei minusų. Juolab, kad šeimininkams nesutikus, jų kieme niekas nesižvalgo. Tačiau pamatyta ir paviešinta patirtis labai praverčia. Daug prisipažinimų girdėjau: „kaimynų kiemas puikiai sutvarkytas, iš jų nusižiūrėjau idėjų, ir mėginu pats gyventi gražiau.“

Birželio viduryje išvažiavome į Kruopius, iš ten į Akmenę. Taip prasidėjo „Gražiausiai tvarkomos aplinkos 2022 metų apžiūra- konkursas“.  Į kitas seniūnijas komisija važiuos liepos mėnesiui „įsilingavus“.  Kruopiai ir Akmenė pasirinktos kaip pirmosios seniūnijos apžiūroje dėl praktiškumo, mat liepą gyventojų laukia šventės, norima įteikti apdovanojimus. Ir laikas dabar toks – ankstyvosios vasaros gėlės jau baigia žydėti, o rožės, lelijos, kitos gražuolės dar tik skleidžiasi. Komisijoje dirba vicemeras T. Martinaitis, Savivaldybės ekologas S. Vilkas, kraštovaizdžio formavimo specialistas  V. Beniušis.  Ką tikėtasi pamatyti? Naujų idėjų, tvarkingą aplinką, prižiūrėtus želdinius. Yra sąlygų – turi praeiti laiko, kol ankstesniais metais apdovanotos sodybos vėl būtų lankomos, reikia jose naujų „elementų“, pokyčių.

Kruopiuose svečiavomės sodyboje, kurios šeimininkai jau buvo apdovanoti, o po ilgo laiko tarpo, sugrįžus, pasitiko dar labiau išpuoselėta aplinka, augalų oazė. Virginijaus ir Silvos Rakauskų sodyba kasmet vis gražėja. Iš ankstesnio apsilankymo prisiminiau V. Beniušio pagyrimus už puikiai prižiūrimą žaliąją veją. Dabar apsilankę vėl pasidžiaugėme veja, vešinčiais ir žydinčiais augalais, nauju gėlynu, takais… Kruopiškių namuose dera viskas – bendroje prižiūrėtų augalų visumoje puikiausiai įsikomponuoja ūkis: daržas lyg ten buvęs. Juokavome, kad be svogūnų ir agurkų nebūtų tikro vaizdo. Kruopių miestelis ir apylinkės gerokai išraustos: tiesiami kabeliai elektrinėms, kasamos prieigos kanalizacijai. Tvarkos ir grožio reikės palaukti.

Apie Akmenės ir Kruopių seniūnijų gražiai tvarkomų sodybų lankymus – Romos JONIKIENĖS publikacija antradienio laikraštyje.