Apgaulingas paprastumo stebuklas

Seniems metams nueinant, naujiems ateinant, sužinai  gerų  naujienų, kurios nustebina, tuo pačiu pradžiugina.  Naujojoje Akmenėje gyvenanti, be vienerių metų keturis  dešimtmečius lietuvių kalbos mokinusi, bet jau kurį laiką laisva nuo profesinių įsipareigojimų pedagogė Gudruna CUKURIENĖ ir Papilės Simono Daukanto gimnazijoje dirbanti, už nuopelnus kraštui pagerbta Angelė BUINIENĖ kraštiečiams  pristatytos kitaip. Už jas kalba kūryba –Gudrunos  kvilingo metodu  sukurti paveikslai ir Angelės Kalėdų floristika.

Išskirtinė naujovė – Gudrunos  Cukurienės karpytų popieriukų paveikslai. Nors… ne visai paveikslai. Sakyčiau, žaidimas popieriumi. Sukurti popieriniai stebuklai leidžia kitaip pažvelgti į galimybes ir fantaziją. Lietuvoje tai reta meno rūšis, ko gero, ši parodą išskirtinė šalyje, mat oficialiai tik apie dvi kvislingo metodu kuriančias auksarankes kalbėta viešai. Kaip darnai būna – be draugų optimizmo ir raginimo Gudruna nebūtų pati apie pomėgį prabilusi, ji gerą dešimtmetį karpydama ir dėliodama vaizdus leido laisvalaikį. O kvilingo paveikslams, kaip pavydiems  vaikams, laiko reikia. Spalvingam paveikslui paaukoja porą savaičių.  Taigi, Naujojoje Akmenėje gyvenantys S. ir E. Tamuliai Cukurų namuose apžiūrėjo paveikslus, atvirukus – paprašė atnešti dėžes su visu spalvinguoju turtu, ir prispiriamai paklausė, kodėl Gudruna  šio grožio niekam nerodo? „Man ir minties nebuvo kam nors rodyti. Paveikslus dovanoju, namus puošiu,“ – pasiūlymu moteris buvo nustebinta.

Kvilingas – popierėlių karpymas ir klijavimas, sena meno rūšis, jai per 600 metų, ištobulino prancūzų ir italų vienuoliai. Taigi, ir ponia Gudruna „ginkluojasi“ plonu popieriumi, kurį reikia sukarpyti pusės centimetro, jei įmanoma, ir plonesnėmis juostelėmis, žirklėmis, klijais,  dėžutėmis, rėmeliais… ką dar gražaus kūryboje  panaudoti – kūrėjo sumanymas. Rezultatą matome parodoje.

Daugiau  Roma JONIKIENĖ užrašė šeštadienio, sausio 5 d. „Vienybėje“.