Apie laimę mūsų (ne)patogiame gyvenime

Psichologė Rima Mokusienė dirba Akmenės gimnazijoje. Tačiau ją pažįsta daugelio sričių žmonės, pamėgę jos skaitomas paskaitas, užsiėmimus. Šiais metais mokytojų dienos proga Rima Mokusienė  gavo nominacijos “Pagalbos vertybė” apdovanojimą.

Ypatinga akvarelės liejimo technika  ji kuria išraiškingus paveikslėlius, kurie papildyti prasmingais tekstais, tampa atvirukais, paveikslais, mokymo priemonėmis.

Tačiau šiandien, ypatingu šventiniu laiku, klausiame specialisto,  kas turėtų būti svarbiausia psichologo požiūriu? Ir kas yra svarbiausia Rimai Mokusienei?

Kai paprašiau psichologės Rimos Mokusienės pasidalinti pastebėjimais, gal net receptais apie šventes ir laimę, ji parašė, kad nenori pasirodyti labai „nušvitusi” ir „labai” psichologė. Sakė, galinti pasidalinti kaip žmogus, kuris ieško, randa, praranda, žinantis, kad visada yra pavojus padaryti kažko per daug, per mažai, ne taip, kitaip, per ryškiai, per blankiai, kvailai, su klaidom… Ir jokio pavojaus, kai nieko nedarai, bet žinai kaip turi būti.

Apie šventes… “Man laukimas visada ypatingas. Su šimtais minčių, idėjų, su laiko trūkumu ir prioritetų neturėjimu.” Rima sako, kad svarbiausia jai,  ką daro –  turi patikti, įtraukti, sukurti santykį su savimi.

Šventiniuose linkėjimuose dažniausiai linkime laimės. Gal Rima žino paslaptį, kur surasti laimės?  Pati lankosi moterų stovyklose,  veda ir mokosi patyriminiuose mokymuose, surengė moterų savaitgalį  “Mano (ne) patogus gyvenimas” Iš savo neprastų paveikslėlių sukūrė “Laimės dienoraštį”, kuris jau iškeliavo į tolimus kraštus, kaip dovanos.  

Šventes neretai siejame su viltimi, kad kažkas pasikeis po jų, kažkas bus kitaip.

Atsakymai ir kiti Lilijos Smalakienės klausinėjimai šeštadienio, gruodžio 22 d. VIENYBĖJE

Rimos Mokusienės piešiniai