Apie miesto tvarką

Naujojoje Akmenėje gyvenu daugiau kaip 50 metų, gerai prisimenu varganus miesto metus, o Atgimimo laikotarpiu šalies laikraščiai ir televizijos kanalai mūsų miestą vaizdavo kaip girtuoklių, benamių buveinę. Daugumai gyventojų tie neigiami epitetai buvo skaudūs.

Ar kam nors kiltų mintis niekinti miestą šiandien? Daugybė žmonių, atvykusių į Naująją Akmenę, džiaugiasi miesto tvarka, švara, puošimu. Todėl nustebino mintys, pareikštos „Vienybėje“, kad per daug sodinama gėlių, kad renkamasi trumpo žydėjimo sodinukus, kad Savivaldybė gėlių perka ne iš visų, o iš pasirinktų augintojų. Kai nori kritikuoti valdžią, matai tiktai tą, ką nori matyti. O aš savo mieste matau vis daugiau renovuojamų pastatų, įrengtų aikštelių automobiliams, trinkelėmis išklotų šaligatvių, suolų senoliams prisėsti, vaikams skirtų žaidimų aikštelių. O kaip gražiai mūsų mieste spindi tulpių salelės, kokių gražių spalvų našlaitės žydi. Tikrai norisi nulenkti galvą ir padėkoti rajono merui, miesto seniūnui, visiems, kurie kasdien rūpinasi miesto tvarka ir grožiu.

Renovuoti visi Nepriklausomybės alėjos namai, traukia akį spalvos ir balkonuose … „pakarti“ kilimai. Viename kitame balkone plevėsuoja skalbiniai, sušmėžuoja buities rakandų tumulai. Retame balkone žydi gėlės. Susėdus ant suolelio lengva kritikuoti miesto valdžią, vardyti dar nesutvarkytas gatves.

Žinau, kad atsiras man prieštaraujančių, kodėl daugiausiai dėmesio skiriama miesto centrui, o ne pakraščiams. Bet, mielieji, juk svečius neskubame tempti į virtuvę. Sodiname svetainėje. Ar ne taip ir mieste?

Algina G. (pavardė žinoma)

Plačiau šeštadienio „Vienybėje“