Atsipalaidavimas gulint ant avilių

Ką žinome apie bites ir medų? Medus saldus ir gardus, o bitės darbščios. Gal vartotojui ir medaus mėgėjui nereikia gilintis į bičių gyvenimą, tam yra profesionalai bitininkai. Vienas tokių profesionalų gyvena Papilės miestelyje, pagrindinėje Nepriklausomybės gatvėje. Jo namus atskirsite iš karto – tvora išpuošta medaus ir bičių reklama.

Papilėniškis Vytautas ČIAPAS yra iš tų, kurie tėviškei ir tėvų namams jaučia sentimentų ir prieraišumą. Lankantis pas gražiausiai tvarkomos aplinkos apžiūros – konkurso namų savininkus, Vytauto sodyba į sąrašą įtraukta ne dėl ypatingų augalų, gėlių, sumanymų realizavimo. Apsilankėme pasigėrėti harmonija, kur dera tvarkinga aplinka, uogomis ir vaisiais apsipylę medžiai, „išmanus“ daržas. Be abejo, bitynas, kaip pomėgis, verslas ir atgaiva visada atviras lankytojams.

…Įdomiausia, ką pamatėme pas Vytautą Čiapą – kambariukas poilsiui kartu su bitėmis. Ant dviejų avilių paklojamas čiužinys, patogu atsigulti. Atsipalaiduoji valandą, girdi raminantį bičių dūzgimą. Bitininkas rekomendavo tai išmėginti.

Daugiau skaitykite trečiadienio, liepos17 d., VIENYBĖJE.