Vasaros paradoksai arba ką senelis padarys viskas bus gerai

Apie ką jūs kalbate, kai susitinkate  draugą ar kaimyną?  Ar aptarėte naujojo prezidento inauguraciją? Gal apkalbėjote triukšmingus kaimynus ar išdykusius jų vaikus? O gal pradedate  apie orą, mat jis šią vasarą  dėl tų ypatingų kontrastų  burnojamas. Ir tų, kas atostogauja, ir tų, kas dairosi darbo darže ar gėlyne, ir tų, kam sugadinamas savaitgalio renginys ar pajūrio verslininkų. Ūkininkai sako, kad šią vasarą anksčiau javapjūtę pradės ir derliaus planuoto nesitiki.

Tačiau paradoksų pažeria ne tik orai. Štai sugalvojo paštas vieną dieną savo laiškininkus į kažkokius mokymus sukviesti. Liko neišnešioti laikraščiai ir korespondencija. Atrodo, kas čia tokio, tik viena diena. Bet negavę laukto rajono leidinio subruzdo  prenumeratoriai su pretenzijomis leidėjams. Susivieniję leidėjai sako, kad sprendimų ieškoma.  Vienas iš kolegų prisiminė rinkiminius valdančiųjų pažadus suderinti pašto ir vietinės spaudos leidėjų interesus. Bet Seimo narių vasara yra  paradoksalesnė ir  už orą. Visiems šalies gyventojams aktualių reikalų lyg nėra, tabletes sveikatos ministras dėlioja iš lentynos į lentyną,  socialinės apsaugos ir darbo ministras kalba tik apie  pinigus, gal kad  pats tą supranta. Saviems reikalams pinigų neskaičiuoja, tik mokesčius nuo žmogaus ar nuo verslo.  O jei kas suskaičiuoja juos  per daug išleidus, supyksta.

Yra tokia lietuviška pasaką apie tai, kaip senelis išsiruošė parduoti arklį, o pakeliui į turgų arklį išmainė į karvę, vėliau karvę – į avį, avį – į žąsį, žąsį – į vištą, vištą savo ruožtu – į supuvusių obuolių maišą…  Bet niekas nieko nenorėjo mainyti į supuvusius obuolius.

Daugiau Lilija Smalakienė šeštadienio, liepos 13 d. VIENYBĖJE.