Dailės pleneras „Trys žingsniai nuo Latvijos”

Keletą metų brandinta idėja surengti dailės plenerą Akmenės rajone pagaliau išsipildė. Viešučių kaime, kur gimė mano tėvelis Vytautas Almanis, dabar  ten jo žemės lopinėlis, atsodinta ąžuolų giraitė, liepos, vaismedžiai, keletas bičių avilių, senu įpratimu dalgiu nušienauta žolė. Kaip pirmą kartą, galvojau, kad užteks  plenerui trijų dienų. Pleneras vyko laukinėje gamtoje, kur nėra nei elektros, nei vandetiekio (vandenį vežėmės iš namų). Diana Zviedrienė, tapytoja iš Vilniaus, neišsigando tokių sąlygų ir ačiū jai. Egidijus Godliauskas, tapytojas iš Joniškio, atvyko su drauge Audrone ir su šuniu Lubiu.

Plenere dalyvavo ir žinomi dailininkai, ir mėgėjai. Radome bendrą kalbą, vieni kitus papildėme. Dieną kas, kur tapė ant drobių. Alma Klimovienė (Naujoji Akmenė) surišo  iš žolių savitą plenero ženklą. Sukurti darbai buvo eksponuojami ant medinio namelio sienų. Diana Zviedrienė jau pirmą dieną panoro nueiti į Latviją. Stovėdama gal tris žingsnius Latvijos žemėje nutapė  pasienio stulpelį. Viešučiuose yra du mediniai nameliai, abu įamžinti drobėse. Viename iš jų nakvojo dailininkė iš Vilniaus Diana. Dailininkas Egidijus su saviškiais  įsikūrė palapinėje. Iš Klaipėdos atvykusi Kotryna Almanytė ne tik piešė anglimi, pastele ant popieriaus, bet pirmą dieną gamino mums vegetarišką troškinį ant laužo.

Daugiau Naujosios Akmenės muzikos mokyklos dailinio ugdymo mokytojos Ritos Almanis rašinyje šeštadienio rugsėjo 7 d.,   „VIENYBĖJE“.