Darbas nuo jaunumės

Nuo kada ir kaip vaikus pratinti prie darbo, kad užaugę gyventų ne iš pašalpų, o iš uždirbto atlyginimo? Patirčių turime į valias. Prisimename senelių pasakojimus, kad bandą ganė nuo penkerių, o ūkį „apeiti“ išmoko nuo paauglystės. Mano tėvų karta cemento gamykloje darbą pradėjo nesulaukę pilnametystės. Mums jau mokslas buvo pirmoje vietoje. O kaip gi mūsų vaikai?

Ši karta turi kur kas daugiau įsitvirtinimo gyvenime lengvatų, ir darbo biografijos nereikia pradėti nuo paauglystės. Bet užsidirbti atostogų metu norisi ir nepilnamečiams. Mūsų rajono bėda – nesame kurortas, nesame turistų pamėgtas kraštas, neturime smulkiųjų verslų prie kurių vasaromis galėtų prisidėti jaunimas. Darbo jaunuoliams nuo šešiolikos metų gali pasiūlyti vos keli darbdaviai, tad veiklos tikimasi iš Savivaldybės. Užimtumo tarnybos Akmenės skyriaus vedėjas A. Rudys sakė, kad jaunų darbo rankų pageidavo kavinė – sodyba „Viliošiai“ ir  UAB „Agro Ramučiai“. Taip pat galima kreiptis į jaunimo konsultantą  ir registruotis Užimtumo tarnyboje.

Ne pirmi metai valstybė skiria pinigų įdarbinti moksleivius. Sakoma, kad pasiteisino nutarimas Savivaldybės lėšas jaunimo įdarbinimui skirti mokykloms, o šios geriausiai žino, kam reikia pajamų, ir kas yra motyvuotas dirbti. Pradėjus taikyti šią moksleivių įdarbinimo praktiką, orientuotasi į socialiai remtinų šeimų vaikus. Sulaukta nepasitenkinimo. Argumentas – dirbančių ir minimaliai uždirbančių šeimų vaikams taip pat reikia pinigų.

Daugiau Roma Jonikienė  šeštadienio, birželio 15 d. VIENYBĖJE