Du pasirinkimai: kalbėti ar abejingai praeiti pro šalį

Visada yra pasirinkimas: pilietiškumas ar abejingumas. Jei nesi abejingas – klausi, kad sužinotum tiesą. Taip neseniai nutiko Ramučių gimnazijos mokytojai, kruopiškei R. Raubickienei, mylinčiai gamtą, vertinančiai gražią aplinką ir gebančiai apleistas vietas paversti dėmesio vertomis oazėmis. Mokytoja daug vaikšto pėsčiomis – išeina į miškus kelioms valandoms. Labai gaila, bet vaikštinėdama pamato abejonių dėl rūpesčio gamta keliančių vaizdų.

Ko gero, ne vienas jūsų facebook- o paskyroje matėte R. Raubickienės nufotografuotus vaizdus iš pasivaikščiojimo po miškus. Ant kelio išpilta krūva statybinių atliekų. Pagal įstatymą ant kelių galima pilti rūšiuotas, smulkintas, aplinkai nepavojingas statybines atliekas. Norint tokių papilti – reikia nusipirkti. Iš namų, jei nugriovėte nereikalingą statinį, išvežti ir papilti ant kelio draudžiama. Papiltose atliekose nuotraukų autorė įžiūrėjo šiferio liekanų, plastiko. Jai kilo pagrįstų abejonių, ar šiferis ne asbestcementinių nuodų prisodrintas. Šimtu procentų palaikau neabejingą mokytoją – mums būtina rūpintis ir nelikti abejingais. Klauskime atsakingų specialistų –  jei tokia veikla teisėta – ramu, jei pasielgta  nusikalstamai, apsaugosime savo kraštą. Įtarimų kilo, nes atliekų krūvoje yra plastiko. Plastikas gamtai tikrai nėra draugas.

Į iliustruotą informaciją reaguota įvairiai, netgi būta grasinimų ir pasiūlymų nesikišti, kur nereikia. Kadangi suabejota, ar tinkamos medžiagos išpiltos ant kelio, sureagavo Kruopių seniūnija ir paskelbė atsakymą.

Ką apie tokius kelių remontus sako aplinkosaugininkai? Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas A. Lenkutis informaciją socialiniuose tinkluose pavadino eiliniu aktyvių piliečių poelgiu.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, kovo 27 d., VIENYBĖJE.