Durys į šiuos metus atvertos

Durys į 2020 – uosius vis plačiau veriasi, tačiau į juos atsinešėme viską, kas nutiko pernai.  Įvykių yra įvairių – sėkmingų ir nelabai. Jei lygintume statistinius duomenis, jie taip pat būtų įvairūs – yra kuo džiaugtis, bet yra ir rūpesčių keliančių faktų.

Taigi praeitais metais rajone gimė 185 kūdikiai – 96 berniukai ir 89 mergaitės. Užsienio šalyse gimė 57 mūsų krašto mažyliai – Jungtinėje Karalystėje registruoti 38, Airijoje 6, Norvegijoje 5,  keliose kitose šalyse gimė po vieną mažylį, kuriuos tėvai po kurio laiko įtraukė į apskaitą mūsų rajone. 60 vaikų, 4 mažiau nei 2018 metais, nustatyta ir pripažinta tėvystė. Jauniausiai mamai buvo 18 metų, tėčiui – 19 metų, vyriausiai amžiumi mamai buvo 44 metai, tėčiui – 53. Retesni  praeitų metų vaikų vardai- mergaičių: Mikeila, Deilana, Elė, Mildė, Jitvinija, Teidė, berniukų : Toras, Nerėjus, Dimijonas.

Sklaidant gimimo įrašus įdomu tai, kad naujagimių tėveliai skirtingų tautybių piliečiai (ko prieš gerus 15 metų nebuvo): motinos – lietuvės, tėvai – Vokietijos ar Rusijos piliečiai, tėvai – lietuviai, o motinos – Švedijos, Lenkijos, Latvijos, Rusijos pilietės. Daugiausia šeimų susilaukė pirmojo ar antrojo vaiko, kur kas mažiau – trečiojo ir paskesnių vaikelių. Derlingiausi pirmagimiais buvo 2016 metai – gimė 104 mažyliai, pernai – 81. 2016 buvo geri metai susilaukiant antrojo ir ketvirtojo vaikelio (antrojo tuomet susilaukė 80, o ketvirtojo 14 šeimų), tais pačiais metais 4 šeimos susilaukė šeštojo vaikelio, o viena – septintojo. 2017 – ieji buvo geri trečiojo vaikelio susilaukusioms šeimoms, gimė 36 šeimoms, minėtais metais penkiose šeimose gimė penktas vaikelis. Praėję metai šeimoms neatnešė daugiau mažylių, nei ankstesniais – 55 šeimos susilaukė antrojo vaiko, 29 – trečiojo, 13 šeimų – ketvirtojo, po dvi šeimas susilaukė penktojo, šeštojo ir septintojo vaikelio. Pernai vienintelė šeima susilaukė 11 vaikelio.

Daugiau Teisės ir personalo skyriaus vyriausioji specialistės Janinos KENSTAVIČIENĖS publikacijoje  šeštadienio, sausio 18 d. VIENYBĖJE.