Sportas. Pagerbtas šachmatų pedagogas

Kiekvienas regionas turi savo šachmatų istoriją. Ne išimtis ir Akmenės kraštas. Sausio viduryje dideliam šachmatų mylėtojui, treneriui Kazimierui Gailevičiui būtų sukakę 85-eri. Deja, jau šešti metai; kai jo nebėra tarp mūsų.

K. Gailevičius tris dešimtmečius ugdė jaunąją kartą, apie 50 metų organizavo turnyrus, teisėjavo, žaidė pats. Jis – keliskart rajono šachmatų čempionas. Puikus prisiminimas apie šį nuostabų žmogų – praėjusį savaitgalį Naujosios Akmenės kultūros centre įvykęs turnyras.

Susirinko 50 šachmatininkų iš Kelmės, Mažeikių, Telšių, Gargždų, Joniškio, Akmenės rajonų ir Dobelės (Latvija). Buvo žaidžiami 7 greitųjų šachmatų ratai, kiekvienam žaidėjui skiriant 12 minučių + 5 sekundes darant ėjimą. Nugalėjo Rimantas Vereckis iš Kelmės – 6 taškai iš 7 galimų. Keturi žaidėjai surinko  po 5,5 taško ir pagal koeficientus pasidalijo 2-5 vietomis. Antroje pozicijoje liko Linas Dijokas (Joniškis), trečioje – Simona Limontaitė (Telšiai), ketvirtoje – Zigmas Bitinas (Gargždai), penktoje – Aleksandr Bobkov (Mažeikiai). Iš akmeniškių geriausiai pasirodęs Juozas Diglys – vienuoliktas.

Prizininkams įteiktos atminimo dovanos. Visi žaidėjai buvo apdovanoti K. Gailevičiaus atminimo medaliais, o telšiškiui Vytautui Gembutui atiteko kažkada Akmenės šachmatų klubui padovanota Kazimiero Gailevičiaus knyga su jo autografu.

Klubo prezidento Alberto VALANČIAUS informacija šeštadienio, sausio 18 d. VIENYBĖJE.