Gėlių diena

Tarptautinė moters diena vertinama įvairiai, tačiau jausmų raiškoje, kai  Kovo 8 – oji pasirenkama kaip padėkojimo proga, ji reikalinga. Rajone ši diena pasirinkta apdovanoti  „Metų akmenietę“,  tradicija tapo paskelbti kelias nominacijas ir sulaukus pasiūlymų išrinkti laureates, pačias verčiausias apdovanoti.

„Metų akmenietė 2019“ tradiciškai vyko Naujosios Akmenės kultūros rūmuose kovo 8 dieną. Pilnutėlė salė žmonių. Vieni, esantys arčiau apdovanojamų moterų, žinojo jų pavardes, tačiau daugeliui  tai buvo ir paslaptis, ir intriga.  Laukta ir „Žemaitukų“ koncerto.

Į sceną pakviesta akmeniškė Danutė Faberaitė Bumbulienė. Juodu su vyru globoja tris vaikus, mažoji mergaitė į šeimą parsivežta vos poros mėnesių amžiaus  ir jau atšventė pirmąjį gimtadienį.   Įvardijama nominacija „Metų atradimas“ ir scenon pakviečiama Akmenės krašto muziejaus  padalinio  Lazdynų Pelėdos  muziejaus vadovė Sandra Sakalauskienė. Už praėjusius metus „Metų aktyvistė“ apdovanojimas skirtas dviem krašto moterims. Akmeniškė Danutė Balodienė vadovauja, tiksliau – savanoriauja, „Metų aktyvistė“ apdovanojimas pasiekė ir pedagogę, šokių kolektyvų vadovę Sigitą Gadžij.

Daugiau Roma Jonikienė kovo 14 dienos, šeštadienio, VIENYBĖJE.