Geriausia, ko sulaukėme – jauni mokytojai čia

Švietimo bendruomenei ruduo prasidėjo neramiai – ar bus vaikus mokančių specialistų mokyklose tiek, kiek jų reikia pagal dėstomus dalykus ir mokinių skaičių. Akmenės rajonui pavydėtinai pasisekė – keli jauni, perspektyvūs, sakyčiau, savanoriai pasirinko mūsų kraštą, kaip savęs išmėginimą. Jie pasirinko mokyti, nors turėjo profesinį įdirbį kitose srityse. Netgi padarė karjerą. O ir darbą bet kuriuo atveju, jei ne mokykla, būtų nesunkiai susiradę.

Pirmiausia apie Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos direktorės Violetos Karalienės atvirą džiūgavimą: „Mūsų progimnazijoje sutiko dirbti dvi jaunos specialistės. Laukiu, džiaugiuosi, tikiu – laimėsime visi, ir mokiniai, ir sutikusios mokytojauti merginos.“ Oficiali naujiena buvo, kad  šiuos mokslo metus  aštuonios  Lietuvos mokyklos pradėjo  nauju iššūkiu – tapo programos „Renkuosi mokyti!“ bendruomenės dalimi. Sutiko  įgyvendinti dvejus metus trunkančius pokyčio projektus savo mokyklose. Praėjusios ilgą ir kruopščią atranką, į programą pateko ir provincijos mokyklos. Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazija – vienintelė rajone, ir viena iš tų aštuonių atrinktųjų. Finansiškai idėją remia verslas. Įmonė „Viking Industrier“ remia mūsų  progimnazijos pokyčius.

Sulaukėme perspektyvių darbų atsisakiusių, apsisprendusių keisti mėgstamą darbą, ir kaip sakė merginos, neblogai apmokamą – į naują, kupiną nežinios, bet viliojantį mokytojavimą. Dirbti atvyko diplomuota matematikė, Vilniaus universiteto absolventė Indrė GIEDRAITYRĖ ir diplomuota anglų  ir ispanų kalbų specialistė, Šiaulių universiteto  absolventė Greta JOCKUTĖ. Abi naujosios mokytojos dirbo – Indrė informacinių technologijų srityje Vilniuje, ji vilnietė. Greta šiaulietė, dirbo Didžiojoje Britanijoje žinomame tinklalapyje. Abi mūsų krašte lauktos specialistės, pasakodamos apie buvusius darbus ir kitokį pasirinkimą, sakė, kad dar ir šiandien sulaukia buvusių darbdavių kvietimų sugrįžti… „Buvę darbdaviai mums net darbo įrankius paliko,“ – juokiasi merginos…

Daugiau apie merginas 09 25 d. „Vienybėje“ Roma JONIKIENĖ