Greita paskola verslui: kokius namų darbus atlikti prieš pildant paraišką?

Posakis „jums reikia pinigų, kad uždirbtumėte dar daugiau pinigų“ puikiai pritaikomas konkurencingame, greitai kintančiame smulkiajame versle. Siekiant įsteigti ir plėtoti verslą viena didžiausių kliūčių – kapitalo trūkumas ir nesėkmingi bandymai jį papildyti.

Smulkiojo verslo savininkams, patiriantiems neatidėliotinų išlaidų, tradiciniai finansavimo metodai tinka retai. Visų pirma šias paskolas sudėtinga gauti, reikia ilgai laukti, o rezultatas visiškai neatperka įdėtų pastangų – net 61 proc. smulkiojo verslo paskolų paraiškų yra atmetamos. Ir nors tradiciniai skolintojai paprastai taiko mažesnes palūkanų normas, tačiau jų atrankos kriterijai yra daug griežtesni nei alternatyviųjų finansuotojų. Pavyzdžiui, alternatyviųjų finansuotojų „PayRay“ greita paskola verslui – viena patraukliausių dėl lankstumo ir prisitaikymo prie klientų poreikių.
Alternatyvieji finansuotojai įmonių kreditingumui vertinti taiko įvairesnius kriterijus. Prastesnė kredito istorija dar nereiškia, kad netekote galimybių gauti paskolą. Bet jei įmonės kredito istorijoje daug skolų, pradelstų mokėjimų, bus sunkiau rasti kreditorių, teks mokėti didesnes palūkanas: didesnė rizika visuomet įkainojama brangiau.
Alternatyvios paskolų ir faktoringo bendrovės paskolų paraiškas išnagrinėja bent kelis kartus greičiau nei tradiciniai kreditoriai. Paprastai paskolos finansuojamos per kelias darbo dienas (ne savaites ar net mėnesius).

Patarimai besidomintiems greita paskola įmonei
Planuokite, parenkite verslo planą, o jo santrauką pateikite kreditoriams
Verslininkų entuziazmas, genialios idėjos ir optimizmas kreditorių neįtikins. Daug racionaliau parengti trumpą verslo plano santrauką, kurią galėsite parodyti verslo paskolų bendrovėms. Joje nurodykite:
Kas jūsų esate?
Ką veikiate?
Iš ko gaunate pajamų?
Kaip planuojate uždirbti?
Kaip leis uždirbti investuoti pinigai?
Kokios jūsų galimybės rinkoje?
Kuo skiriatės nuo konkurentų?
Koks jūsų verslo modelis?
Kas jūsų komandoje?
Kokių išlaidų patiriate ir kaip jos išaugs artimiausiu metu ir t. t.
Neturint aiškaus plano galima greitai paklysti – pamesti veiklos kryptį.

Apskaičiuokite, kiek apytiksliai pinigų jums reikės
Nuėję į banką ar susitikę su kreditoriais niekada neužduokite šio klausimo: „O kiek pinigų galėtumėte mums paskolinti?“ Jis gali pasirodyti desperatiškas. Būkite profesionalūs ir pasitikėkite savimi. Bendraudami su kreditoriais jau turite žinoti, kur investuosite gautas lėšas ir kaip planuojate paskolą grąžinti – greita paskola neturi įklampinti į nesibaigiančias finansines problemas.
Jei neturite aiškaus skolinimosi tikslo, kreditoriams siunčiate signalą, kad gautomis lėšomis ketinate užglaistyti savo verslo problemines sritis. Tuo tarpu norintys plėstis verslai žino, kiek pinigų jiems reikia ir kaip juos panaudos.

Pagerinkite kredito reitingą, tik tada pildykite paraišką
Daugelis verslininkų, besidomintys greita paskola įmonei, daro vieną esminę klaidą – teikia paskolos paraišką nepagerinę kredito istorijos. Kredito reitingas – įrankis, padedantis kreditoriams suprasti, kiek rizikinga su jumis bendradarbiauti ir kokia tikimybė, kad nevykdysite savo įsipareigojimų. Jei kredito reitingas signalizuoja, kad jūsų įmonė prastokai/atmestinai tvarko finansus, kreditoriai, pamatę nieko gera nežadančius skaičiukus, paraišką gali atmesti net nepažvelgę į kitus duomenis.

Taigi prastas kredito reitingas gali sukelti atmetimo reakciją. Norėdami bent šiek tiek pagerinti kredito reitingą sumokėkite visus mokesčius, padenkite skolas ir tik mažiausiai po kelių savaičių kreipkitės į kreditorius dėl paskolos.


Iš anksto pasidomėkite, kokius dokumentus reikės pateikti paskolų bendrovėms, ir paruoškite juos
Skirtingoms bendrovėms reikia pateikti skirtingus dokumentus. Pavyzdžiui, alternatyvūs finansuotojai paprastai prašo pateikti mažiau dokumentų, kredito unijos ir tradiciniai bankai – reiklesni.
Daugelis kreditorių prašys pateikti naujausius finansinius įmonės duomenis. Viena svarbiausių – pelno (nuostolio) ataskaita. Kai kurie kreditoriai nori susipažinti su verslo planu, PVM deklaracijomis ir kt. Tad pasiruoškite dokumentus – sutaupysite laiko ir, tikėtina, paskolą pavyks gauti greičiau.