Gyvoji istorijos pamoka

Kuo ypatinga gyvoji istorijos pamoka? Visų pirma tai buvo pamoka ne mokykloje, o miesto bibliotekoje. Pamoką šįkart vedė  ne mokyklos mokytojai, o Ventos gyventoja, Ukrainos pilietė Elena Zachesova. Elena Zachesova yra biologijos mokytoja iš Mariupolio, iš Ukrainos miesto, kuriame vyksta aktyvūs karo veiksmai, miestas yra netoli Rusijos sienos. Tarpininkaujant ir bendradarbiaujant  su Ventos biblioteka, gavome pasiūlymą susipažinti su Elena ir iš pirmų lūpų išgirsti apie karą Ukrainoje: nuo ko viskas prasidėjo, kas vyksta dabar, kokie yra hibridinio karo bruožai ir kaip juos atpažinti? Kadangi ponia Elena Zachesova laisvai kalba rusiškai ir angliškai, tad mokytojams kilo mintis integruoti kartu su istorija ir pilietiškumo pagrindais anglų ir rusų kalbų pamokas.

Ruošėmės šiai pamokai  atsakingai: dirbome kartu visi mokytojai ir viešnia iš Ukrainos. Dešimtokams buvo pasiūlytos dešimt temų apie šiuolaikinę Ukrainą, jos žmones,  Maidano revoliuciją, karą, esamą padėtį, Vakarų pagalbą ir paramą ir t.t. Per istorijos, pilietiškumo pagrindų, rusų, anglų kalbų pamokas mokiniai pristatė savo pasirinktas temas. Taigi į pamoką atėjome jau turėdami tam tikrų žinių.

Pamoka netradicinė, tad truko dvi akademines valandas. Išgirsti iš įvykių liudininkės tikrus faktus, kartu išgyventi pasakojimo jaudulį ir nesuvaidintas emocijas buvo jautru ir neįprasta.

Daugiau

Ventos gimnazijos istorijos mokytojos Janinos Lakačauskienės rašinyje šeštadienio balandžio 27 d. „Vienybėje“.