Idėja suburti draugus

Draugai  iš kiemo, draugai iš klasės, vaikystės, jaunystės draugai… Rajono meno mokyklos pedagogė Jelena Pakatilytė draugus  buria bendram pomėgiui – muzikavimui, dainavimui, vienam dideliam pasirodymui. Gegužei prasidėjus Naujosios Akmenės kultūros rūmuose suskambo spalvingas koncertas „Rugilė ir draugai“. Afiša patraukė dėmesį: kas koncertuos, kokie akcentai, kaip išsirutulios idėja, juk atlikėjai… dar vaikai.

Meno mokyklos Akmenės skyriaus pedagogės Jelena Pakatilytė ir Daiva Palionienė ugdo gabią ir pasirinktiems meniniams užsiėmimas neabejingą mergaitę Rugilę SPUDULYTĘ. Mergaitė dar pradinės klasės mokinė, lankanti dainavimo ir fortepijono pamokas. Tiek Rugilei, tiek dešimtims kitų Meno mokyklos mokinių viešų pasirodymų, kuriuose būtų įvairios muzikos, dainų, mokytojų palaikymo, ir labai svarbu – žiūrovų – labai ir labai reikia. Jaunasis muzikantas ar dainininkas ilgai mokosi, sakykime taip – „užsidaręs“, tik jis ir mokytojas, bet kai pasiekia rezultatų, būtina tuo dalintis. Įprastas būdas – koncertas.

Jelena Pakatilytė pasakojo, kad idėja koncerto „Rugilė ir draugai“ užgimė praeitais metais, parinkta kūrinių, sudėliota pasirodymo programa kartu su Meno mokyklos Akmenės skyriaus kolektyvu. Koncertas klausytojus subūrė Akmenės krašto muziejuje. „Jaudinomės visi, Rugilei tai buvo pirmas toks pasirodymas. Ir mums pavyko…

Daugiau apie tai skaitykite gegužės 10 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ

Nuotraukose Ruginė ir mokytojos Daiva Palionienė ir Jelena Pakatilytė