Kai vaikai namie visą dieną(2)

Aplinkybių padiktuotos atostogos baigėsi ir ikimokyklinių įstaigų priešmokyklines grupes lankiusiems vaikams ir pedagogams. Tačiau  visi lieka namuose. Kaip keičiasi pedagogo darbo diena? Kaip prie naujų ugdymo sąlygų prisitaiko šeimos? Kalbinti žmonės supranta realijas. Bando visame kame surasti pozityvaus  ir pasiryžę įveikti iki šiol nepatirtus išbandymus.

Ventos gimnazijos ikimokyklinio skyriaus „Berželis” pedagogė Asta Jankauskienė vaikų darželyje  dirba jau 35 metus.  Pedagogė sako, kad jos darbo biografijoje būta ir pokyčių, ir naujovių, tačiau to, kas dabar, nieko panašaus nėra patyrę. Ruošiantis naujai darbo  formai įstaigos pedagogės bendravo su šeimomis, išsiaiškino poreikius ir galimybes. Yra šeimų, kuriose  daugiau vaikų, ir ne po vieną moksleivį, tad supranta, kad kompiuteris namuose daugiausiai bus skirtas moksleivių pamokoms.

Priešmokyklinio ugdymo grupės tėveliai turi socialiniame tinkle savo grupę, jau bendravo ir iki šiol, tad neužtruko pedagogė išsiaiškinti galimybes.  Prieš išsiskiriant atostogoms, mokytoja vaikams buvo paruošusi užduočių, tad vaikai turėjo, ką veikti. O šią savaitę jau gauna  naujų užduočių.

Optimistiškai nusiteikusi ir  šešiamečio Tautvilo mama Iveta Stackevičienė. „Man patinka, kad galiu skirti daugiau laiko sūnui, noriu, kad ryšys būtų, ir dėl to tikiuosi išvengti sunkumų paauglystėje“,- dalinasi patyrimu mama. Iveta sako padariusi dar vieną atradimą: kadaise ji mokėsi specialiosios pedagogikos, tad dabar atrado galimybę pritaikyti savo žinias, pasitikrinti teorijas, ne kartą atsivertė  senuosius užrašus.

Sunkiau tiems tėvams, jei abiems reikia dirbti, apie pažįstamų patirtį pasakoja Iveta. Ne visiems užtenka  gebėjimų, jie nerimauja dėl to, kitiems stinga atsakomybės.  Nukentės vaikų ugdymas, rudenį  sunkiau bus pirmokų mokytojoms.  Nors nežinios daug, bet  visada gali remtis mokytojos patarimais.

Kuo daugiau pats skleisi  pozityvo, tuo aplink bus daugiau teigiamai nusiteikusių žmonių, sako šešiamečio Tautvilo mama.

Visas Lilijos Smalakienės rašinys trečiadienio, balandžio 1 d. VIENYBĖJE.