Kai vaikai namie visą dieną(1)

Sustabdžius ugdymo procesą darželiuose,  šeimoms iškilo naujų dar nepatirtų iššūkių. Jau nekalbant, kad vaikai visą dieną namuose ir jie turi turėti, kuo užsiimti, dar reikia pagalvoti ir apie vaikų ugdymą. Dalijimasis idėjomis ir patarimais, kaip ne tik smagiai ir įdomiai, bet ir prasmingai vaikams organizuoti veiklą namuose, dabar tampa ypatingai vertingas.  Pakalbintos mamos nusiteikusios optimistiškai. Sako, kad viskas įmanoma.

Šeimoms tenka iki šiol nepatirtų iššūkių.  Rajono centre gyvenančioje Norbutų šeimoje du berniukai.  Mažajam dar tik dveji, o septynmetis Domas lankė priešmokyklinę grupę.  Domo mama Laura sako, kad  jiems gerai, nes gyvena nuosavame name ir turi kiemą, kuriame vaikai gali išsidūkti. Dienotvarkės stengiasi laikytis įprastos, tik visos mokymosi veiklos persikėlė iš darželio į namus.  „Labiausiai Domas ilgisi draugų, -sako mama. – Tačiau jis supranta, kas vyksta, ir gyvenam dabar taip“.

Iš ryto  mokosi, turi konkrečias užduotis, paskui kartu žaidžia, skaito, kalbasi.  Įtraukė į mokymosi procesą ir mažąjį broliuką. Kol Domas rašo ar skaičiuoja, mažasis turi savo pieštukus, taip pat braižo lape ar varto knygutes.  „Lengviausia  būtų įbrukti į rankas planšetę ar telefoną ir vaikas sėdėtų, – sako Laura, – bet mes priėmėme iššūkius ir mums pavyksta su jais susidoroti.“  Priešmokyklinio ugdymo mokytoja atsiunčia konkrečias užduotis, tad mamai lengviau planuoti veiklas ir laiką ugdymui. Net supdamiesi jie gali mokytis. Paskaito pasaką, paskui kalbasi, aiškinasi  sunkesnius žodžius ar  aptarinėja herojų poelgius. Yra daug žaidimų, kuriuos galima panaudoti geografijos, gamtos ar istorijos mokymuisi, pavyzdžiui įvairios dėlionės…

Daugiau Lilijos Smalakienės publikacijoje šeštadienio, kovo 28 d., VIENYBĖJE.