Ketvirtą  kartą apie Šiaudinės bažnyčią

Apie tą patį reikalą rašant ne vieną kartą nenorom kyla įtarimų: kas gi vyksta, kad informacija vis keičiasi? Nebetiki pažadais, mintys įtarios, kai informacija taip dažnai keičiasi, nesi tikras ar šioji žinia bus paskutinė. Apie istorinio paveldo statusą turinčią senąją Šiaudinės bažnyčią rašome ketvirtą kartą. Ir vis įsibrauna  naujas faktas, o  mintys keičiasi  nuo susirūpinimo, kad medinės bažnyčios stogas kiauras ir gali įlūžti, iki džiugių žinių apie pažadėtus pinigus remontui,  ir apie raginimą kuo greičiau parapijos klebonui  su rangovu pasirašyti sutartį. Mat pinigų radosi gan greitai – pažadėjo Seimo narys, prisidėsianti pranešė  Savivaldybė.

Džiugios žinios Šiaudinės kaimo bendruomenę, nes jos rūpestis senuoju paveldu buvo didžiausias, pasiekė paskutinėmis rugpjūčio dienomis. Savivaldybėje buvo sukviestas pasitarimas, kuriame meras, Seimo narys, paminklosaugos specialistas, klebonas ir Šiaudinės kaimo  bendruomenės atstovė  aptarė bažnyčios ir varpinės stogų remontą. Netgi rangovas, sutikęs kuo greičiau atlikti darbus, telefonu įsijungė į pokalbį. Tuomet rangovas įvardino pirminę apytikrę darbams reikalingą sumą – 94 tūkstančiai eurų. Savivaldybė, kaip ir buvo žadėjusi, skiria 40 tūkst., o tai jau garantas aukštesnei valdžiai, kad pinigų verta skirti ir darbus atlikti. Tad Seimo narys pažadėjo kreiptis į Vyriausybę,  ir perskirstant biudžetą pasistengti  bažnyčios gelbėjimui gauti reikiamą pinigų sumą.

Bet vasarai persiritus į rudenį, atvėso ne tik oras, bet  ir bažnyčios remonto polėkiai. Pasikeitė informacija – anksčiau kalbėta, kad skelbti viešųjų pirkimų konkurso nereikės, tik rangovas ir parapijos klebonas pasirašys sutartį.

Daugiau šeštadienio, spalio 3 dienos,  VIENYBĖJE.