KITOKIE POMĖGIAI. Rankų miklumo reikia ir mene, ir virtuvėje

Naujojoje Akmenėje gyvenantis iliuzionistas Dainius Sarapinas sako, kad blizgesys scenoje – tai tik gražioji  pusė, reikalinga žiūrovo šventinei nuotaikai sukurti. Tam, kad žiūrovas patikėtų ,,stebuklu“ reikia daug dirbti, treniruotis, nuolat sekti mokslo naujoves. Dainius taip pat domisi psichologija, filosofija ir gamtos mokslais. Dainius Sarapinas – Viešosios bibliotekos Vegerių filialo bibliotekininkas, tautodailininkas, aktyvus  Raudonojo Kryžiaus draugijos savanoris.

Dainius Sarapinas sako, kad iliuzijos menu domėjosi jau vaikystėje. Patikdavo stebėti iliuzionistų pasirodymus per televiziją, pamažu ir pats pradėjo tyrinėti jų rankų judesius, mimiką, žvilgsnius. Netrukus suprato, kad kiekvienas mago judesys nėra beprasmis. Kiekvienu judesiu yra kuriama iliuzija, ir kiekvienas judesys svarbus, kad triukas pavyktų. Pirmasis išmoktas triukas  buvo „stebuklinga“ virvė: žiūrovo perkirpta virvė vėl “suauga“, nepalikdama jokių kirpimo pėdsakų. Užtenka pasakyti burtažodį …

Vienų triukų išmoksta per mėnesį, kitų – per metus. Tačiau ir vieni, ir kiti yra nuolat kartojami,šlifuojami, tobulinami. Viskas apskaičiuojama sekundės tikslumu. Būna, kad triuko mokosi du ar tris mėnesius, o scenoje jį parodo per 2-3 minutes. Dainius sako, kad laikosi taisyklės niekada  nesakyti ”aš negaliu”,  o kartoja sau  „aš žinau, kad galiu”.

Iliuzijos menas nėra  vienintelis Dainiaus Sarapino pomėgis. Jau senokai domisi sveika mityba, sportu, kuria kryžiažodžius, pina iš vytelių.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O kiek iliuzionisto pasirodyme yra apgaulės? Dainius sako, kad žiūrovams patinka, kai scenoje suklysta magas. Todėl patyrę iliuzionistai, gerai išmanydami žmogaus psichologiją bei norėdami suteikti dar daugiau džiaugsmo, scenoje suklysta tyčia. Dainius savo išskirtiniu pomėgiu žiūrovui dovanoja džiaugsmą, šventę ir gerą nuotaiką.

Nuotraukos iš  Dainiaus Sarapino asmeninio foto archyvo

Daugiau Laura Kožušnaitė trečiadienio, vasario 27 d. VIENYBĖJE.