Kokius specialistus graibsto darbdaviai ir ko tikėtis ateityje?

Subalansuota darbo rinka ir patraukli investuotojams aplinka yra kiekvieno regiono ekonominės gerovės pagrindas. Naujausia apklausa atskleidė, kad dabartinė darbo rinkos pasiūla regione nepatenkina augančio verslo poreikių. Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su savivaldybėmis, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, atliko įmonių apklausą Šiaulių ir Telšių regionuose, kurios rezultatai atskleidė neraminančias darbo rinkos tendencijas.

Apklausoje dalyvavo 111 įvairių įmonių, kuriose šiuo metu dirba 8617 darbuotojų, tai yra, apie 8-10 procentų visų regione dirbančių asmenų. Daugiausiai apklausta gamybos, paslaugų, prekybos ir statybų įmonių. Paaiškėjo, kad visos apklaustos įmonės per artimiausius trejus metus ketina net 49 procentais didinti darbuotojų skaičių.

Nepaisant sudėtingos situacijos gamybos, prekybos ir paslaugų sferoje veikiančių regiono įmonių ateities lūkesčiai yra pozityvūs ir  planuojama plėtra. Tačiau reikiamų kvalifikacijų, profesijų darbuotojų trūkumas gali tapti veiksniu dėl kurio plėtra neįvyks.

Ko ieško darbdaviai?

Artimiausius trejetą metų labiausiai augs inžinerijos srities specialistų poreikis. Apklausti darbdaviai planuoja per šį laikotarpį įdarbinti net 1274 įvairių sričių inžinierių. Paklausiausiųjų trejetuke – technologijų ir gamybos, mechanikos bei mechatronikos inžinieriai.

Jaučiamas didelis kvalifikuotų darbininkų poreikis. Jų planuojama įdarbinti 1446. Labiausiai darbdaviai ieškos CNC staklių operatorių, suvirintojų, įrenginių techninės priežiūros operatorių, elektrikų ir elektromontuotojų.

Ateinančių trijų metų laikotarpiu į vadovaujančias pozicijas įmonės ketina priimti iki 419 naujų darbuotojų, daugiausiai – pardavimo ir rinkodaros, gamybos srityse ir MBA studijas baigusių vadovų.

Daugiau  trečiadienio, kovo 31 d., VIENYBĖJE.