Laimės priedai

Šiandien prabanga ne materialūs daiktai, nors ir jie reikalingi. Per metus, kai geriausias būdas parodyti atjautą ir rūpestį kitais buvo atstumo laikymasis, žmogus pasiilgo žmogaus. Sakyčiau, netgi ne pats artimiausias pažįstamas, jei atsirado proga susėdus išgerti puodelį kavos ir pasikalbėti, yra reikalinga gyvenimo permaina. Laukiau išvykos pas gimtadienį švenčiantį ūkininką.

Susitikti su žmonėmis – prabanga. Vertinu tą trapią laisvę. Kai Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja G. Gauronskienė, suskaičiavusi susitikti galinčius „ūkius“ pasiūlė nuvažiuoti pasveikinti Ventos seniūnijoje Žerkščių kaime gyvenantį ūkininką Valdą BARANAUSKĄ, kuriam apsilankymo dieną, kovo 18 – ąją, sukako 50 metų, lyg būtų kas pažadinę iš snaudulio. Pagaliau ne telefonu, o akis į akį su žmogumi pasikalbėsime.  Nusifotografuosime lauke, įteiksime puokštę gėlių ir pasidžiaugsime viskuo, ko Valdui ir jo šeimai pavyko pasiekti.

Tris dešimtmečius sėkmingai ūkininkaujantis Valdas pradėjo nuo kuklaus dabartiniais mastais žemės plotelio, ir anuomet nuoširdžiai džiaugėsi nusipirktu traktoriumi. Viskas iš esmės pasikeitė – ir dirbamos žemės masyvai, ir technika. Ir vaikai užaugo. Sūnus jau ūkininkauja, dukra studijuoja žemės ūkio mokslus. Ramu dėl vaikų. Gitanai ir Valdui Baranauskams ši ramybė svarbi, kaip ir bet kuriems tėvams. Sveikinti atvažiavome ne vien mes… Gėlių parduotuvės atstovė pristatė puokštę nuo draugų. „Tikrai malonu,“ – paėmęs puokštę pasakė Valdas.

Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio, kovo 24 d. VIENYBĖJE.