Lengvina buitį, skaidrina būtį

Švenčių nuojautos  žadina džiugesį ir viltis. Tačiau gyvenimo vakaras nedažnam  yra šviesus ir džiaugsmingas.  Laiko ir likimo  atnešti pokyčiai pagyvenusiems žmonėms  lemia  vienatvę, priklausomybę nuo kitų, finansinį nesaugumą,  dažnas jaučiasi vienišas ir nereikalingas. Pagyvenusio žmogaus liūdesys dažnai susijęs su fizine negalia, skausmais.

Praktiškai vyresnio amžiaus žmonės savo vaidmenis išlaiko tik šeimoje. O jeigu tos šeimos nebelieka arba ji  atskirta emigracijos ir atstumų?  Yra, kas apie juos pagalvoja. Vieni iš jų – Socialinių paslaugų namų darbuotojai, lankantys namuose.

Kad  spartus pagyvenusių žmonių skaičiaus didėjimas tampa problema,  liudija, jog atsiranda daugiau žmonių,  ne visada galinčių pasirūpinti savimi. Žmonėms, kuriems sunku savarankiškai atlikti daugelį kasdieninių buities darbų, susitvarkyti reikalų, reikalingos socialinės paslaugos,-  sako  Akmenės rajono socialinių paslaugų namų direktorius V. Paškevičius.

Socialinės priežiūros paslaugų organizatorė-padalinio vadovė Aurelija Laurinaitienė  sako, kad  9 Akmenės rajono socialinių paslaugų namų lankomosios priežiūros darbuotojos dirba tikrai sunkų  darbą, kuriam reikia ne tik  žinių, bet ir jėgų, kantrybės ir meilės žmonėms.   Lina Rupšienė paslaugas teikia Papilės miestelio gyventojams, šiuo metu lanko 10 senų ir neįgalių žmonių. Erika Balsienė pagalbos į namus paslaugas teikia Kruopių miestelyje, taip pat turi keletą klientų ir Naujosios Akmenės mieste, lanko namuose 16 asmenų.  Gintarė Kontenė dirba puse darbo krūvio Akmenės mieste, kur lanko ir paslaugas teikia 8 klientams.  Lorena Lesauskienė  vienišus ir neįgalius žmones lanko Ventos mieste, šiuo metu rūpinasi 18 klientų, ji dirba  padidintu darbo krūviu. Irena Šiurkienė  paslaugas teikia Naujojoje Akmenėje gyvenantiems senoliams bei neįgaliems asmenims, šiuo metu turi 18 klientų. Ji turi didžiausią šio darbo patirtį, pagalbos į namus paslaugas teikia jau 15 metų. Vitalija Gaurilovienė,  neseniai įsiliejusi į lankomosios priežiūros dabuotojų būrį, paslaugas teikia Akmenės gyventojams, šiuo metu lanko 15 senolių. Biruta Čepienė  daugiau  nei dešimtmetį socialines paslaugas teikia Naujosios Akmenės  19 gyventojų.  Edita Galvosienė – pagalbos į namus paslaugas teikia Agluonuose ir Akmenės mieste, turi  7 klientus. Lolita Pabijutienė  šiuo metu rūpinasi 11  Naujosios Akmenės gyventojų.  Aurelija Laurinaitienė sakė išskirti  nė vienos negalinti, nes  jos jau išskirtinės,  dirbdamos atiduoda didelę savo širdies dalį.

Daugiau Lilijos Smalakienės rašinyje šeštadienio, gruodžio 21 dienos VIENYBĖJE.