Lietuviški zuikiai šokuoja Airijoje

 

Intriguojanti būtų istorija, jei kuris mūsų kraštiečių paslapčia vežtų zuikius į užsienį ir ten juos veistų… Deja, tokios intrigos pažadėti negaliu, nes zuikiai – meno kūriniai, pasiūti iš natūralių audinių, nuostabiomis akimis. Vieni šypsosi, kiti nustebę, treti lyg kažkuo nepatenkinti. Jų veidukai piešti. Į svečią šalį žaisliukai iškeliavo iš Naujojoje Akmenėje gyvenančios, galiausiai į tautodailininkų būrį ateiti išdrįsusios Almos KLIMOVIENĖS namų.

Tiesa tokia, kad Naujosios Akmenės muzikos mokyklos dailės studijos mokytoja Rita Almanis „stumtelėjo“ Almą Klimovienę kurti,  ir  drąsina dalyvauti parodose. Pagaliau išdrįsti įvairiausio žanro kūrinius – žaislus, rūbus, paveikslus – atvežti į parodas. Šiemet Alma Akmenės krašto muziejuje eksponuojamoje tautodailininkų kūrybos parodoje pristatė keletą paveikslų, siūtų žaislų. Šiuo metu ekspoziciją galima apžiūrėti ir Akmenės kultūros namuose. Pagaliau talentingos, kruopštumu kiekvienos detalės sukūrimui   stebinančios moters kūryba dienos šviesoje. Nors kalbantis su Alma supranti, jei nėra svarbu viešinti žinią apie pomėgius.  Paklausta, kaip prisiprašyti, kad pasiūtų suknelę, ir kaip įsigyti jos sukurtą žaislą, Alma sako galinti padovanoti tai, kas patinka. Taip iš namų iškeliavo didelė kūrybos dalis. „Jei kuri, o kūrinius parduodi – įsipareigoji. Turiu daug veiklų, o laiko mažai, tad nenoriu įsipareigoti, todėl nedirbu pagal užsakymus,“- sako Alma.

Dailės paslapčių mokinanti R. Almanis papasakojo, kad prieš trejus metus Alma pasiprašė pamokų. Ji atėjo į dailės studiją, kad išmoktų piešti žaislams akis… Ar žinote, kad akys netgi žaislui labai svarbios, nes jose atsispindi nuotaika. Mokydamasi būryje su jaunaisiais menininkais Alma pati naujuosius bendramokslius mokina. Jie būryje siuva žaislus…

Visas Romos Jonikienės rašinys trečiadienio, kovo 4 d.  VIENYBĖJE.