Modestas – kanklininkas pionierius

Kanklininkas pionierius, įvaldęs liaudišku vadinamą instrumentą, laimėjęs ne vieną konkursą vaikinas iš mūsų krašto, kuriam dėstytojai  žada kūrybingą, ilgą ir perspektyvų muzikanto kelią. Naujojoje Akmenėje muzikuoti pradėjęs Modestas ULBERKIS pagaliau nebesikuklino ir liepos 21 – ąją rajono centre surengė rečitalį. Tai vienas iš siūlomų „Vasarvidžio naktų“ renginių.  Kanklėmis atliekamų kūrinių koncertas buvo įspūdingas. Su Modestu susitikome prieš koncertą, kai žiūrovams jau buvo sudėliotos kėdės, o „garsistai“ derino aparatūrą.

Modestas per kuklus ir dar labai jaunas, kad pasigirtų, kad nesikuklintų ir papasakotų apie studijas, pasiekimus ir atsivėrusias galimybes. Jis mokosi tai, kas patinka. Galima sakyti, kad mokytis kankliuoti pradėjo atsitiktinai, nes į Meno mokyklą atėjo jau būdamas kiek vyresnis, nei įprasta pradėti mokytis. Pamėgino kankliuoti, sako, jautė, kad instrumentas jam tinka. Mama ne kartą klausė – ar tikrai mokysis? Siūlė išmėginti kurį kitą, labiau berniokišką instrumentą. „Aš ir sau pačiam, ir mamai norėjau įrodyti, kad išmoksiu, kad nemesiu kanklių, ir kad galima pasiekti daugiau, nei tik pramokti groti,“ – sakė vaikinas.  Tad tokia buvo pradžia, paremta valia, kad kankliavimas nėra trumpalaikis noras.

Vaikinų,  skambinančių kanklėmis, labai mažai. Mėginome prisiminti, bet nežinojome nė vieno aplinkui, kuris kankliuotų. Ir Modestas nepažįsta kito kanklininko. Nors, kaip pats sako, kanklės toks pat  lankstus instrumentas, kaip ir visi madingieji,   galima išgauti įvairiausio pobūdžio kūrinius.  Kad nėra instrumento kolegų, kokių turi smuikininkai, gitaristai ar būgnininkai, Modestui netrukdo  mėgti tai, ko mokosi, kur ir su kuo koncertuoja…

Visas rašinys liepos 30 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ