Namai  turtuoliai ir varguoliai

Gal kiek poetiška, bet namai, kaip žmonės – vieni gražūs ir turtingi, kiti aptriušę ir nuskurdę. Šį kartą apie daugiabučių namų kaupiamąsias lėšas. Kai informaciją apie namų bendrijų ir bendrijų neturinčių daugiabučių sukauptus pinigus imta viešai skelbti internetiniame UAB „Akmenės būstas“ puslapyje, aktyvieji gyventojai gali nesunkiai sužinoti „santaupas“, peržiūrėti už ką ir kiek įmonė atsiskaitė iš daugiabučio sukauptų lėšų. Pagaliau įdomu, kokie darbai atlikti.  Gerai ir tai, kad nepanaudotus pinigus galima investuoti į gerą darbą – pavyzdžiui, pakeisti laiptinių duris.

Konkrečiai įvardinti priežastis, kodėl vieni daugiabučiai turi kaupiamųjų lėšų, netgi apvalią sumelę, o kiti sėdi minuse, galėtų specialistai. Bet viena iš turtėjimo ar vargingumo priežasčių yra mokūs gyventojai. Kuo daugiau namo gyventojų moka mokesčius, tuo daugiau pinigų nusėda į kaupiamąją sąskaitą. Mokesčių nemokantys kaimynai padaro nemažai finansinės žalos, nes už remontus name sumoka mokūs gyventojai, bet naudojasi ir tie, kurie mokesčių piktybiškai nemoka. Jei daugiabutis namas turi bendriją, yra galimybė teismo keliu priversti mokėti mokesčius.

UAB „Akmenės būstas“ į internetinį puslapį (akmenesbustas.lt) sukėlęs duomenis apie Naujosios Akmenės, Akmenės, Ventos, Papilės  daugiabučių  namų kaupiamąsias lėšas. Įvardinta kiekviena gatvė ir kiekvienas namas, kurį administruoja ir prižiūri įmonė. Tiek Savivaldybės, tiek „Akmenės būstas“ specialistai sakė, jog duomenys apie sukauptas lėšas atnaujinami lėtokai, nes darbuotojai fiziškai nepajėgūs aprėpti darbų. Ir tiems, kam įdomu sužinoti pačius naujausius duomenis, turėtų paskambinti puslapyje nurodytu telefono numeriu. Daugelio daugiabučių namų kaupiamųjų lėšų likučiai nurodyti už praeitų metų pirmą pusmetį arba  kiek pinigų likę 2019 – ųjų metų pradžioje. Tačiau taisyklė tokia – jei namas turtingas, jis tikrai neprarado pinigų ir gali planuoti kur juos panaudos.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, liepos 13 d. VIENYBĖJE.