Perka gyventojai, įmonės, Savivaldybė

Kiekvienas žiūrime į savo piniginę, ir, jeigu apdairiai tvarkomės su pinigais, išgyvename.  Palyginus su valstybės įgaliotų įmonių, įstaigų, savivaldybių kasmėnesiniais pirkiniais, žmonių pirkiniai labai kuklūs. Didelės vertės prekėms, paslaugoms skelbiami viešųjų pirkimų konkursai, kurie gali trukti ilgai. Ne visoms paslaugoms atsiranda darbininkų. Pasižvalgykime po užsakymus, ką užsako, perka ar nori pirkti Savivaldybė.

Pasižvalgykime po viešųjų pirkimų skelbimus, kuriuos skelbia Savivaldybė. Visi pirkimai siejasi su mūsų gyvenimu, kad jis būtų patogesnis, gražesnis. Be abejo, perkamos prekės, kurios patogesniu daro valdininkų gyvenimą, bet įstatymai tai numato.

Kukliais pirkimais pavadinčiau prekes ar paslaugas iki 10 tūkstančių eurų. Savivaldybei tai nėra dideli pinigai, nes paprastai smulkių prekių užsakoma daug. Pavyzdžiui, skelbiamas pirkimas nuotraukų įrėminimui ir užrašams, kaina per 250 eurų. Perkamos knygelės „Mūsų vaikas“, mamoms dovana, kaina 480 eurų, perkami gelbėjimo ratai už 120 eurų. Pavasarį skelbiami ir brangesni pirkimai: gėlių, sodinukų už 1200 eurų, gėlių našlaičių kaina 290 eurų, o medžių ir dekoratyvių augalų už 2 tūkstančius. Suolai perkami už 4900 eurų. Tokia pat suma numatyta trinkelėms kloti. 1900 eurų skirta šiukšliadėžėms pirkti, skirtoms gyvūnų… sumesti.  Perkamos seniūnijų pastatų apdraudimo paslaugos, vienos kaina per 270 eurų.  Tvoros tinklo gabalas kainuos 79 eurus, spausdintuvas kainuos 350 eurų,  perkamas kompiuteris už 1800 eurų. Fotografo paslaugos įkainotos 600 eurų, garažo vartų remontas 193 eurai. Akmenės gamtos parko pėsčiųjų, dviračių tako įrengimo sąmata kainuos 780 eurų. Perkami ir nešiojamieji kompiuteriai daugiau kaip už 8, 9 tūkstančio eurų.  Šokoladiniams saldainiams su savivaldybės atributika pirkti skirta 1,9 tūkstančio eurų. Kavai su atributika numatyta 1,8 tūkstančio.

Yra pirkimų, kurių kaina ženkliai didesnė.

Visas rašinys gegužės 13 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ

Nuotrauka interneto