Po švietimo įstaigas (2). Visiems bus vietos

 

Apvažiuoti ir apžiūrėti rajono lopšeliai darželiai (bendrai vadinami ikimokyklinio ugdymo įstaigomis). Gera žinia, kad kiekviena jų, o ikimokyklinio ugdymo įstaigos plačiai išsibarsčiusios po rajoną) pasirengusi priimti ir globoti visus norinčius. Kad tik vaikų būtų, patalpas pritaikys.

Papilės ikimokyklinėje įstaigoje „Kregždutė“, nustebtume, jei kitaip būtų – tvarka, švara, erdvė. Pamenu, praeitą vasarą įstaigos vadovė R. Lupeikienė svajojo apie kokybiškus takus. Šiemet jie jau nutiesti, ne visi, bet didelė dalis. Vadovė pasidžiaugė, kad už didelė takų plotą sumokėjo tik per 9 tūkstančius eurų, nes pagelbėjo tėvai. Jie pasidarbavo: kasė, vežė, užpilą lygino. Patalpos sutvarkytos.

Dar pernai vasarą, kai apvažiavome švietimo įstaigas, Ventos darželis buvo apkasuose, vyko renovacijos darbai, apie žaidimus kieme minčių nebuvo. Ir štai dabar – pastatas šviečia naujumu, kiemo tvarkymo darbai matomi, sutvarkytos pavėsinės, atsėti žolynai, viskas dideliais žingsniais juda į jaukią ir gražią aplinką. Įstaigos vadovė A. Momkauskienė parodė kabinetus, patalpas, kurias atnaujino. Žinoma, neišvengta „susidūrimų“ su statybininkais. Reikėjo tvirto stuburo paprašyti, kad iš naujo perklijuotų plyteles… Geriausiai apie atliktus darbus žino tėvai, nes kaskart mato pokyčius, pavyzdžiui, pakeistą grindų dangą, naujas spinteles, perdažytas sienas… Ventos darželis gali priimti 130 vaikų. Akcentuojama, jei nutiktų stebuklas ir vaikų padaugėtų, įrengtų ir naujų grupių.

Apie ikimokyklinių įstaigų pasirengimą mokslo metams – antradienio laikraštyje.