Taryba susirinko po atostogų

Liepa buvo laisva nuo posėdžių, oficialus atostogų laikas, o rugpjūčio 28 – ąją sukviestas ketvirtasis rajono tarybos posėdis. Dalyvavo 22.  Laikomasi tradicijos – pasveikinti Tarybos narius įvairiomis iškiliomis gyvenimo progomis. Liepos mėnesį gimtadienį minėjo B. Kulvinskienė, susituokė M. Kateivaitė – Dvariškė.  Ginčus keliančių klausimų nesvarstyta, į pasiūlymus reaguota balsuojant teigiamai.

Roma JONIKIENĖ

Didžioji dalis posėdyje svarstytų klausimų buvo naujovių „ įvedimas“  į seniau priimtus sprendimus, nes gyvenimas diktuoja poreikius, pavyzdžiui, brangsta socialinės priežiūros paslaugos, įstaigoms reikalingi nauji etatai darbuotojams. Arba reikia perimti  statinius, turtą, nurašyti nesumokėtus mokesčius.  Naujosios Akmenės ligoninė prašė leidimo jos pastate buvusias vaistinės patalpas pritaikyti dienos chirurgijos paslaugoms teikti.   Nuskambėjo  pasiūlymas nesvarstyti 18 – ojo reglamento klausimo, kuris siejosi su Papilės miestelio senosiomis kapinėmis, norima pakeisti riboto laidojimo statusą. Tačiau yra nuomonių įvairovė tiek rajono taryboje, tiek tarp seniūnijos gyventojų. Tad sprendimo priėmimui  bus ruošiamasi išsamiau gvildenant pliusus ir minusus.  Laukia nutarimai dėl savivaldos įstatymų pakeitimo, tai turės apspręsti Tarybos nario algą. Sakyta, kad yra neaiškių niuansų, pavyzdžiui, posėdyje nedalyvavęs Tarybos narys dalies atlygio negauna. Tačiau nedalyvauti galima dėl svarbių priežasčių – žmogus serga ar bėda nutiko.   Įstatymai turėtų numatyti visas aplinkybes, kaip ir darbo kodekse, kokie įvykiai gali pateisinti posėdžio nelankymo priežastį. Bet liaudiškai kalbant – į Tarybą veržiamasi savanoriškai, niekas nevarė, ir ne dėl algos eita. Ar dėl algos?

Patvirtinta vidutinė kieto kuro kaina 63 eurai už kubinį metrą, nuo kainos priklauso kompensacijos dydis. Pritarta nurašyti fizinių ir juridinių asmenų skolas už valstybinės žemės nuomą. Tai sudaro 3,7 tūkstančio eurų.  Suteikta informacija apie Tarybos narių komandiruotes, tvarka reglamentuota. Šiaip jau „komandiruoja“ taryba, meras tik išimtinais atvejais tai daro. Leista socialiniame bute gyvenančiam asmeniui jį nusipirkti, dviejų kambarių butas atsieis 10 tūkstančių eurų.

Vieno Nepriklausomybės alėjos Naujojoje Akmenėje namo gyventojai ant stogo susimontavo saulės baterijas. Sulaukė atsisakymo šį patobulinimą oficialiai pripažinti, kreipėsi  išaiškinimo teisiniu keliu. Savivaldybė norėtų rajono centro senamiestį įteisinti, kaip, sakykime, paveldą, kur nieko keisti nevalia, jokios savivalės įrengiant ar išmontuojant balkonus, pašalinius įėjimus… Sutikime, kad saulės energija – ateitis, netgi Vilniaus senamiestyje ant šimtamečių namų jos įrengtos. Ar Naujosios Akmenės senamiestį, sovietinės statybos  „kubus“ galima vadinti istoriniu palikimu? Tiesiog kitokių, patogesnių, išvaizdesnių namų neturime, bet jie vargiai tinkami paveldui. Tos gatvės pliusai – renovacija, mažai kaimynų daugiabutyje ir rami vieta, bet ne tarybinė atmestina statyba. Deja, istoriniu požiūriu mes nieko pakeisti negalime, nes miestas statytas kuo arčiau gamyklos, darbininkams ir taip, kaip gūdžiais laikais sugebėjo.

Svarstyta ir priimta įvairių nuostatų pakeitimų, sudaryta komisijų, nustatyti klasių komplektai švietimo įstaigose,  taip pat pareigybių skaičius. Apsvarstyti klausimai ir sprendimai priimti įvairiais biudžeto klausimais.

J. Šiurkuvienės nuotrauka