Ypatingų vaikų mokytoja

 

Nuostabiausia, kuomet žmogus gyvena gyvenimą būdamas savo vietoje ir darydamas tuos darbus, kuriuose gyva jo širdis. Būtent toks gyvenimas supa  Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklos specialiųjų poreikių mokinių mokytoją, specialiąją pedagogę metodininkę Aušrą DONĖLIENĘ, šiais metais, Tarptautinės mokytojų dienos šventėje apdovanotą nominacijoje „Švietimo pagalbos metų  mokytoja“.

Prakalbinti žmogų, kuris didžiąją darbinio laiko dalį praleidžia tyloje, kadangi dauguma jo auklėtinių bendrauja mokydamiesi atlikti mums įprastus, o jiems sunkiai įveikiamus buities darbus – pakankamai sudėtinga. O dar jei tas žmogus  gimęs ir užaugęs Žemaitijos sostinėje… Toks žmogus yra Aušra.

„Darbai kalba už mane“-, teigia penkių vaikų šeimoje užaugusi žemaitė,  ir nuo 1995 metų dirbanti mūsų rajone. Mokykla Dabikinės kaime – Aušrai  antra ir, sako, gal paskutinė darbovietė. Pabaigusi Klaipėdoje ikimokyklinio ugdymo studijas jis trumpam dirbo darželyje. Susipažino su būsimu vyru, ir jo pakviesta persikėlė į Akmenės rajoną. Pirmasis įspūdis buvęs sudėtingas. Tačiau neišsigando. Liko. Ir tebėra čia. Nes kitur savęs net įsivaizduoti negali. Kažkada buvo mintis grįžti į vaikų darželį, bet suvokė, kad… nebemokėtų ten darbuotis. O ir širdies Dabikinėje daug įdėta. Suaugo siela su tenykšte aplinka, auklėtiniais. Ir visai nesvarbu, kad jie keičiasi, užauga, palieka mokyklą. Prisiminimai, įspūdžiai lieka visam gyvenimui.

Aušra sako dažnai pasiilgsta mokinio, kuris taip ir nepradėjo kalbėti, tačiau buvęs labai prieraišus. Atsimena ir aną savaitę Akmenės kultūros namuose dainavusį Arvydą, pirmuosius jo solinius bandymus, vėliau buvusias koncertines gastroles po įvairius renginius, vakarėlius. Tai tarsi įspaudai profesiniame gyvenime. Mena ir turėjusius fenomenalią atmintį – vienas tokių galėjęs pasakyti kokia daina kokiais metais sukurta, kas ją dainuoja.

Mokytoja teigia pastebinti net mažiausius savo auklėtinių augimo žingsnelius. Kartu su kolegėmis stengiasi suvokti ir dalintis patyrimu, kaip suvaldyti, sudominti vieną ar kitą auklėtinį…

Ramūnas ŽIMANTAS

Visas rašinys spalio 28 d. numeryje

Aušros Donėlienės socialinių profilių nuotraukos