Abitūros egzaminai „kaitos procese“

Kas jau kas, bet abitūros egzaminų tvarka Lietuvoje būdavo stabili ir griežta, nepajudinama, kaip uola. Ne dėl mokytojų, ministerijos ar valdininkų kaltės susidariusi neaiški situacija vis dėlto kelia bangas dėl egzaminų, kurių gali ir nebūti. Džiugu tai, kad švietimo bendruomenė ganėtinai susitelkusi, sudėliojusi planus, kada ir kokia įskaita, egzaminas  gali būti laikomas priklausomai nuo situacijos. Abitūros egzaminai yra „kaitos procese“.

Rajone didžiausia gyventojų dalis yra švietimo proceso dalyvė, mokyklose mokosi tūkstančiai įvairaus amžiaus vaikų. Jų mokslai ir perspektyva rūpi dar keliems tūkstančiams  suaugusiųjų. Tad visi esame lyg rankomis susikibę ir mūsų tikslas bendras – kad mokymosi procesas nesustotų.  Kalbinti specialistai sutinka su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimu, kad didelio nuostolio nebus, jei šiemet dešimtųjų klasių moksleiviai nedalyvaus pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinime. Dešimtokams pasiūlyta savarankiškai atlikti PUPP lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos užduotis nuotoliniu būdu ir įsivertinti savo pasiekimus. Pagrindinio ugdymo pasiekimų pažymėjimas būtų išduodamas įrašant metinius įvertinimus.

Svarbiausias tikslas – abitūros egzaminai. Svarstomi keli brandos egzaminų laikymo variantai. Apie brandos egzaminus kalbėjomės su rajono švietimo, kultūros ir sporto  skyriaus vyriausiąja specialiste Gražina Karveliene.  Išankstinė taisyklė tokia – viskas, kas šiandien atrodo teisinga ir priimtina, rytoj gali iš esmės pasikeisti. Jei liga bus suvaldyta, įskaitos ir egzaminai gali vykti netgi balandyje ir gegužyje.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, kovo 28 d., VIENYBĖJE.