Akmenės jaunimo centras gyvuoja

 

Kamilė BUMBLYTĖ

Vilniaus universiteto žurnalistikos studentė

 

Prieš trejus metus atidarytas Akmenės jaunimo centras  IVIDU  tapo jaunimo pamėgta ir kone kasdien lankoma vieta. Nuo šio pavasario jaunimo centre dirbanti socialinė pedagogė Aurelija Lukė teigia, kad kasdienis darbas su jaunimu – svajonės išsipildymas.

Kuo šiuo metu gyvena, „kvėpuoja“ Akmenės jaunimo centras?

Šiuo metu vaikai intensyviai mokosi.  Kadangi didžioji dalis jaunimo yra vyresnio mokyklinio amžiaus ir kitais metais ruošiasi laikyti brandos egzaminus. Rugsėjo ir spalio mėnesiais daugiausiai dėmesio skyrėme  savęs pažinimui,  organizavome paskaitas su psichologais, buvome pasikvietę priklausomybių konsultantę.

Ar daug lankytojų sulaukiate? Kokios yra kasdienės  IVIDU veiklos?

Vasarą jaunimo centrą lankė iki 65 vaikų, šiuo metu vakarais susirenka iki 20, turime dvi savanores. Susirinkęs jaunimas  šnekučiuojasi, vienas kitam padeda ruošti namų darbus, dalina patarimus. Drauge bandome lengvus receptus ir gaminame valgį. Taip pat  centre žaidžiami įvairūs žaidimai, klausomasi muzikos, žiūrimi filmai, tvarkomos patalpos.

Ar jaunimas imasi iniciatyvos organizuoti renginius?

Jaunimas aktyviai dalyvauja mugėse, miesto šventėse ir įsilieja į bendruomenę. Organizuojant renginius prisideda pagal savo užimtumą, aplinkybes.

Kokią naudą jums teikia darbas su jaunimu?

Esu baigusi pedagogikos studijas, turiu socialinio pedagogo išsilavinimą, todėl mano svajonė visada buvo dirbti su jaunimu. Dėl kartų skirtumo galime daug ko vieni iš kitų išmokti: aš – pasidalinti savo sukaupta patirtimi, o jaunimas mane supažindinti su tuo, kas vyksta šiuolaikiniame jaunimo gyvenime, papasakoti apie įvairias naujoves, duoti patarimų…

Visas rašinys lapkričio 12 d.