Kuršėnai turi ką parodyti

Norėdamas  pažinti gimtąją šalį, įdomių vietų gali atrasti ir netoliese. Naujosios Akmenės trečiojo amžiaus universiteto  Sveikatos fakulteto modulio „Gyvenk sveikai“ vadovė Liudmila Liulienė ir kuratorė Zita Ivanauskienė pakvietė iš arčiau susipažinti su Kuršėnais.

Kuršėnus ir mūsų miestus – Papilę bei  Ventą –   jungia Ventos upės mėlynas kaspinas. Tai  kadaise buvęs rajono centras, sovietmečiu pelnęs apdovanojimą kaip gražiausiai sutvarkytas miestelis. Miestas turi kuo pasigirti ir šiandien. Jis nuo seno  garsėja keramika ir  puodžiais, kartais vadinamas  „Puodžių sostine“. Net ir  Kuršėnų miesto herbe kaip vienas iš elementų yra molio ąsotis.  Kuršėnų dvaro sodyboje prie vieno iš pastatų, kur įsikūręs Amatų centras, stovi skulptūra – ąsočiai „auga“ vienas iš kito vis aukštyn. O  šio amato meistrai, mokydamiesi vienas iš kito, tobulėja ir atranda naujų kūrybinių idėjų. Gaminiai išdegami krosnyje, kurioje temperatūra siekia 1000 laipsnių karščio. Jų spalva priklauso nuo medienos ir mirkymo duonos rauge trukmės

Kuršėnai Lietuvai dovanojo lietuviškų kalendorių kūrėją, lietuvybės puoselėtoją  šviesuolį Lauryną Ivinskį. Jam miesto aikštėje, kuri po rekonstrukcijos išklota audimo raštą primenančiomis plytelėmis, pastatytas skulptoriaus P. Aleksandravičiaus sukurtas paminklas. L. Ivinskio  sudaryti seniausi turimi kalendoriai (1906 m. lietuviškas ir 1904 m. rusiškas) eksponuojami dvaro sodyboje  muziejuje.

Apie TAU klausytojų kelionę į Kuršėnų dvarą – žurnalistė Julija Sejavičienė antradienio numeryje.