Pasikalbėjimai prie užrakintų bibliotekos durų

Biblioteka tikrai užrakinta, tačiau Ventos bibliotekos filialo   vadovė  Roma Miltinienė dirba.  Dirba įprastą darbo dieną. Kaip ir visus 35 darbo Ventos bibliotekoje metus. Kalbėjomės telefonu.  Apie laiką ir iššūkius, gydantį darbą, žmones  ir  sukaktis. Kai kurių minėjimus teks nukelti  vėlesniam  laikui.

KAI BIBLIOTEKA BE SKAITYTOJŲ.  “Visą savaitę valau, nuo lubų iki grindų, lentynas, knygas, stalčius. Ilgą laiką dirbau viena, tad tvarkymuisi skirta diena nueidavo kitiems įpareigojimams. Pasirodo, buvo prisikaupę ir daug metamų lauk dalykų, kad vos pro maišus praeidavau,“ – apie darbo be skaitytojų ypatumus sakė Roma Miltinienė.   Mes net nepagalvojame, kiek bibliotekoje yra skaitytojui nematomų darbų: knygų fondai – naujas surašyti, nurašytas iš visų sąrašų išbraukyti, kortelių katalogai. Yra pradėtų  kraštotyros darbų, susikaupusios nuotraukos iš renginių,  reikia jas suarchyvuoti , laukia Juozo Miltinio kampelis. Žinoma, bibliotekai trūksta lankytojų. Ne visi spėjo susipažinti su Panevėžyje gyvenančio  drožėjo Albino Valainio medžio drožiniais, kurie eksponuoti Ventos bibliotekoje.  Nuotraukų su parodos eksponatais Roma Miltinienė paskelbė  socialini o tinklo puslapyje. Teks nukelti ir numatytus renginius.

Roma džiaugiasi, kad kai kurie skaitytojai dar prieš karantiną išsinešė didesnius pundus knygų. Tačiau knygų pritrūkusiems ir prie geriausių norų negali pagelbėti.  „Dabar tekę išbandymai  įveikiami, – optimistiškai nusiteikusi  Roma, – nepuolu į paniką, laikausi taisyklių ir kitus raginu.“  Žinoma, ir jai trūksta  artimųjų apsikabinimų, anūkų  šilto glėbio ir mielo čiauškėjimo. Net mamai ji produktus paliekanti be apsikabinimų. Romai sunkumus įveikti padeda darbas. Sako, panirdama į darbą susitvarkiusi su savo jausmais ir po skaudžiausių netekčių…

Čia jos vieta, tiki savimi ir savo darbu Roma Miltinienė.  Čia jos žmonės. Yra ir progų švęsti. „Tik neminėk apie mano gimtadienį“- juokdamasi perspėjo baigdama pokalbį, – vis tiek negalėsiu atrakinti bibliotekos durų“.  Palaukim.

Daugiau Lilijos Smalakienės publikacijoje šeštadienio, kovo 28 d., VIENYBĖJE.