Po švietimo įstaigas. Visos sąlygos mokytis (1)

 

Mokslo metai prasidėjo… Pirmosios dienos kaip šventė – be namų darbų, malonios susitikimais ir įspūdžių aptarimais. Yra tradicija iki mokslo metų pradžios aplankyti visas švietimo įstaigas dėl pasirengimo naujiems mokslo metams. Rugpjūčio 29 – oji buvo skirta tokiam pasižvalgymui. Į „apžvalgą“ išvyko rajono meras V. Mitrofanovas, Administracijos direktorė A. Laucienė, vicemeras T. Martinaitis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas D. Rekis, komunikacijos specialistė J. Šiurkuvienė.

Švietimo įstaigų apžiūra prasidėjo nuo Papilės, o iš ten artėta prie rajono centro, apsilankant visose mokyklose ir ikimokyklinėse įstaigose. Kadangi žvalgytasi plačiai, pirmiausia įspūdžiai iš mokyklų. Iki šių mokslo metų Papilės Simono Daukanto gimnazija atsinaujino tuos kampus, kurie buvo nudėvėti, pirko baldų, tvarkė stadioną. Gimnazija švytėjo tvarka ir švara. Labiausiai, ko reikia – mokinių, ypač vienuoliktoje klasėje. Daug atvažiuojančių mokytojų, bet skųstis jų stygiumi direktorei A. Raustienei nereikia. Atvyks iš Kuršėnų, Ventos, kitų vietovių. Skaičiuojama, kad 80 mokinių bus maitinama nemokamai.

Ventos gimnazijoje, kaip ir kasmet kai apsilankome, viskas parengta naujiems mokslo metams. Sąraše, kurį pateikė apie atliktus darbus, 15 įveiktų užduočių. Venta bus pirmoji gimnazija mokslo metus pradėsianti be telefonų. Mokiniai juos užrakins spintelėse ir nesinaudos visą pamokų laiką. Tai nelengvas išbandymas. Direktorė D. Gricienė sakė, kad mokiniai žinią sutiko nepalankiai, tačiau priemonių imtis būtina. Meras V. Mitrofanovas akcentavo, kad be telefono bus saugiau, kils mažiau viešų patyčių, ko tikrai esama. O ir mokiniai geriau koncentruosis pamokose…

Visas rašinys rugsėjo 2 d.

Roma JONIKIENĖ

Nuotraukos autorės