„Potyriai trys“ – nauja kraštiečio knyga su pozityvo užtaisu

„Jau antros mano knygos pirmosios viešos sutiktuvės – Naujojoje Akmenėje,“ –  sakė trečiadienio pavakarę Viešojoje bibliotekoje su  skaitytojais susitikęs Kaune gyvenantis buvęs ventiškis Povilas Venta Kuprys. Poetas čia taip pat pristatė antrąją savo poezijos knygą „Medžiameldis“.  „Potyriai trys“ – pirmoji prozos knyga. Autorius knygą priskyrė smulkiosios prozos žanrui, nes ji yra atsiradusi iš kasdien užrašytų autoriaus patirtų šviesių ir džiugių kasdienybės akimirkų.

Knygos sutiktuvės prasidėjo melodijomis, kurias padovanojo rajono meno mokyklos pedagogų instrumentinis duetas D. Vanagienė ir R. Gintauskas. Tad teigiamos emocijos, džiugesys ir jaukus bei šiltas bendravimas tapo pagrindine renginio spalva. Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pristatė kūrybinę patirtį, vertimus, o autoriaus nepažįstantiems renginio dalyviams bibliotekininkė Kristina Urniežienė priminė biografijos faktus, darbo ir mokslų pasiekimus.  Ištraukų iš naujosios knygos perskaitė Z.Sinkevičienė, K.Urniežienė, J. Bernotaitė. Autorių pradžiugino, kad nuskambėję skirtingų žmonių įgarsinti jo potyriai parodė galimybę kiekvienam skaitytojui knygoje atrasti sau svarbių tekstų. Pats autorius susitikimą su skaitytojais pradėjo eilėraščiais.  O kalbėdamas apie naująją knygą sakė: „Turiu džiaugsmo rašydamas“.  Anot autoriaus, rašymas gydo, tad jis tikisi, kad ir skaitymas gydys. Užrašyti kasdien teigiamus potyrius Povilą paskatino ypač didelis neigiamos informacijos aplinkoje srautas. Radijo žinios – neigiamos, laikraščiai pirmuosius puslapius taip pat neigiamomis naujienomis pradeda, susitikę aplinkiniai tik skundais ir nepasitenkinimu dažniausiai dalijasi. „Įsipareigojau kasdien surasti 3 džiuginančius dalykus. Gyvenimas tapo  žiūrėjimas ir pamatymas gėrio, grožio ir teigiamo mane supančioje aplinkoje,“- prisimena potyrių pradžią Povilas. Norėjo ne tik atrasti, bet ir pasidalinti. Taip atsirado jo potyriai facebook‘o tinkle. O knygos idėją paskatino Alfonso Nikos Niliūno dienoraščiai bei Leonardo Gutausko, Aido Marčėno kūryba, kur nėra konkretaus siužeto, veikėjų, bet trumpu tekstu pasakoma daug.

Knyga ypatinga ir savitu dizainu. Dedikuota visiems, kas tiki gerumo valia ir galia. „Esu edukologas, andragogas, – sakė autorius, – noriu, kad mano pagautos šviesios akimirkos paskatintų ir kitus jų ieškoti. Knyga gali tapti savita dvasios terapija, jei tik skaitytojas bus to norės“.

Apie kraštiečio knygos pristatymą skaitykite trečiadienio „Vienybėje“ Lilijos Smalakienės rašinyje