Renginiai Akmenės krašto muziejuje. Muziejų nakties renginyje – reveransas upei

Akmenės krašto muziejus gegužės 17 d. kviečia išeiti iš ekspozicijų salių ir leistis tyrinėti mažų gamtos, istorijos ir žmonių kūrybos paslapčių palei Dabikinę. Dabikinė – Akmenės miestelį užauginusi upė, suteikianti formą mistinei „galvai“ ties pušynu, jos slėnyje ir krantuose gausu meninių akcentų. Upė gali būti jungianti ir skirianti (dažnai sutampa su valstybių, rajonų ribomis), upė gali būti pražūtinga, gali būti maitintoja. Prie upių pirmiausiai kūrėsi ir gyveno žmonės, todėl upėvardžiai yra laikomi seniausiais krašto vardais. Upės buvo pirmieji patikimi keliai, jungę tolimas civilizacijas, tačiau … prie upių stūkso ir didieji gynybai skirti piliakalniai, saugoję nuo priešiškai nusiteikusių svetimųjų. Akmenės krašte upių atodangose atsiveria priešistorinių geologinių epochų klodai.

Pilnaties žygio metu nusilenksime Dabikinei, pasistengsime pajusti, kuo gi ypatinga ši Akmenės krašto upė, kas slypi jos vingiuose, slėniuose ir užutėkiuose. Kelyje nuo Akmenės iki Skretiškės senkapių yra daug visko: akmenų, senų sodybų su moliniais statiniais, virtinė meno kūrinių – patirsime, kaip juos – iš tvirtų medžiagų ar efemeriškus – keičia laikas, kas žydi ir žaliuoja po kojomis, bet pradingsta sulig vasaros slenksčiu. Aukščiausioje vietoje baltuoja sodai, o praeityje ant kalvos su plačia regykla į slėnį ir apylinkes būta Dabikinėlės dvaro. Apie jį papasakos ir metų bėgimą įveikusius ženklus parodys Dabikinėlės kaimo gyventoja Margarita Skabeikienė, savo gimtojo krašto puoselėtoja ir tyli metraštininkė. Visa tai neatsirado iš niekur, o kūrėsi, augo ir klestėjo naudodami upės vėsą ir vandenį, jos išteklius bei teikiamą gyvastį.

Tolimiausiu tašku taps Skretiškės kaimo kapinaitės, ant upės kranto priglaudusios nūnai bevardžiais tapusius šių vietovių žmones, apipintos įvairiomis legendomis ir istorijomis, kaip ir visa, kas sena palei Dabikinę. Sutemose lauks staigmenos Dabikinėlės karjere, karštas arbatos puodelis, gal ir laumių burtai, jei žygis bus pavykęs…

Kviečiame prisijungti ir tyrinėti kartu!

Žygio pradžia: gegužės 17 d., (šeštadienį), 18 val., prie Akmenės krašto muziejaus, K. Kasakausko g. 17.

Numatoma renginio trukmė apie 4-5 val.

Pasiruošimas žygiui: avalynė ir apranga, tinkama bet kokiam orui.

Daugiau informacijos tel. +370 425 55 075 ir el. p. info@akmenesmuziejus.lt