Vėlaičiai šventė 370 – ąjį gimtadienį

Kas pėsti, kas važiuoti, kas iš šalimo namo, kas iš kito rajono – gimę, augę Vėlaičiuose lapkričio 12 – osios popietę skubėjo į rajono pakraštyje esantį kaimą. Tą dieną kaimas šventė savo 370 – ąjį gimtadienį.

Šiuo metu, Akmenės rajono savivaldybės duomenimis, gyvenamąją vietą Vėlaičių kaime yra deklaravę 39 gyventojai. Tačiau šeštadienio popietę, kurios metu it specialiai šventei, pro debesėlius mėgino šypsotis saulė ir rimo vėjas, nuo pat ryto ne tik erzinęs šventės sumanytojus, bet ir draskęs balionus, pririštus prie medžių – tarsi rodykles į šventės vietą.

Vėlaičių kaimas – viena gatvė. Viduryje jos – laukymė, o čia  iškelta  Lietuvos vėliava. Šalia ir šventei skirta palapinė su vaišėmis ir muzikante Eugenija Narkuviene iš Alkiškių, ugniakurai su indais kupinais karštos sriubos ir plovo.

Šventės sumanytojai ir vedėjai – Vegerių ir Vėlaičių kaimų bendruomenės „Pasienis“ pirmininkė Irena Raudienė ir abiejų kaimų seniūnaitis Antanas Raudys sveikino atvykusius, skaitė apie kaimo istoriją ir iškiliausius jame gimusius gyventojus – kunigus Kazimierą Steponavičių – Steponį, Juozapą Butkų, dirigentę, muzikę Oną Nijolę Lazdauskaitę – Kontutienę, pedagogę Birutę Eleną Žukauskaitę – Jakaitienę, medikę Oną Karvelytę – Rimšienę, pedagogą Antaną Karvelį, valstybės tarnautoją Svajūną Vilką.

Daugiau šventės įspūdžių Ramūno ŽIMANTO rašinyje antradienio laikraštyje.